[]

Star Wars'ı aşırı beklentiyle mi izledim? (456-1 izlendi, spoilersız)

Nerede aksiyon, gerilim, bilim-kurgu? Bildiğin vıcık vıcık PG-13 filmler izliyorum yahu. İyiler her zaman kazanıyor, karakterler biri dışında tek yönlü; tüyleri utançtan diken diken eden, Yeşilçam'dan bozma birlik-beraberlik sahneleri...

Ne düşünüyorsunuz? Sizce de dandik mi? Hikâyenin gerisi ve yan hikâyeler de aynı üslupta mı?
Yaşım genç bu arada.

 
Zamanina gore iyiymis o kadar anca.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.07.21 00:59:34) 
dandik, çöp, saçma. genelde insanlar çocukken falan izleyip büyüleniyor, büyüyünce o anları hatırlayıp mutlu olduklarından film çok iyi sanıyorlar. %100 düşüncem budur.


  • bronz böcek  (24.07.21 01:05:48) 
Şu haliyle düz eski film evet, zaten büyülenmek için değil; kült diye izlemenizi öneririm. 70'lerin hayal gücüyle yepyeni bir şeymiş sonuçta. Bu seriyi kült yapan şey zaten o dönem koşullarında çığır açmış olması ve tabii ki reklamının iyi yapılması.

Annem sinemaya gitmek için nasıl can attığını, şimdi çok kötü gelen o efektlerin o zamanlar için nasıl büyüleyici olduğunu anlatır mesela. Şimdi izleyince bile annemdeki o kıpır kıpırlığı görebiliyorum.
  • mor bembombom  (24.07.21 08:57:29) 
Star Wars’tan etkilenen ve gelişen bir sürü daha iyi şey izledin, o yüzden evet öyle gelmiş olabilir.

Çıktığı yıllarda ise müthiş bir eğlencelik, müthiş efektler güzel bir hayal dünyası, masal gibi bir şey. Zaten biraz çocuksu olduğu ve klasik anlatıyı takip ettiği için böyle olay olmuş. (Tüm dünyada beğenilmiş)
  • nhk ni youkosu  (24.07.21 10:41:42) 
star wars zaten bilim kurgu değil ki. Fantastik bir evren. Yüzüklerin efendisi gibi.

Bizde uzayda geçen robotlu her şey bilimkurgu diye tanımlanıyor.

Star wars'un efsane olmasının sebebi o döneme kadar böyle geniş çaplı bir sinema evreni kurgulanmamıştı pek. Yeniydi. Şu an izleyene yeni gelmemesi normal.
  • anten  (24.07.21 14:09:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.