[]

göç kombinasyonu

şöyle ki eşim kanada'da 2 yıllık "dil kursuna" kayıt olsa ve ben onunla birlikte gittiğimde 2 yıllık çalışma iznimiz oluyor vice versa. (kendisinin akıcı olması için kursa yazılması da faydalı hem)

birinin vizesi bittiğinde (eğer sponsorlu iş olmamamış veya residence permit alınmamış ise) diğeri "öğrenci vizesine" başvurur alır bu sayede 4-5 yıl kurtarılmış olur. bu dönemde para da biriktirilir.

özünde ikimizin eğitim, tecrübeleri vs iyi, ben orada alanımda iş de bulabileceğime inanıyorum. yeter ki orada bulanayım. en kötü 2-3 yıl gez gör mecara sonra dönmüş oluruz? kayıp olmayacağını tam tersine çok şey kazanabileceğimizi de düşünüyorum.

mantıksız mıdır? basit geldi gözüme. yorumlarınızı merak ediyorum.

teşekkürler,

yaşlar 28-29

 
Mantıklı ancak eksik veya tam doğru denemez.
Ne kadar birikiminiz var bilmiyoruz tabii ama ilk iki yıl sürecinde hem öğrencilik masrafları hem ev kiraları, sigorta giderleri hem de sizin olası işin ne kadar gelir getireceğini eksik hesaplamış olabilirsiniz. Yok ben her halukarda iş buluyorum kesin buluyorum diyorsanız (ki o zaman da e şimdiden bul, yani sponsor bile olurlar o zaman diyesi gelir insanların) zaten sanki siz çalışıyor da partneriniz dil kursuna gidiyor gibi olacak. Bi de neden sonra işsiz kalasınız öyle öyle gider işte umarım.
Yok eğer part time çalışacağım, vasıfsız bi işte çalışırım falan diyorsanız o zaman ilk kısma dönüyorum gelir gider dengesi sandığınız gibi olmayabilir. Para biriktirmek bir yana 1+1lerde kafayı yiyip birbirinize sarabilirsiniz.

Yine de mantıklı, güzel bir süreç olur. Gidin deneyimleyin.
  • rewlack  (23.07.21 18:53:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.