[]

1 aydan uzun süredir buzdolabında olan yumurtalar?

yenir mi?

gittim yenilerini aldim ama bunlari atmak beni vicdanen rahatsiz edecek. öte yandan zehirlenmek falan var.


 
Bence bozulmustur atin. Bi kere bende oyle o kadar uzun sure beklemis yumurtayi yeme gafletinde bulundum bas agrisi, kusma, halsizlik 2 gun kendime gelemedim. Risk almayin.


  • dedim ben sana  (18.07.21 10:06:10) 
özellikle yazın alınacak risk değil bence de.


  • zgrydn  (18.07.21 10:07:27) 
skt yok mu üstünde? üretim tarihiyle skt arasında 1 ay oluyor zaten. ben 1 hafta kadar da tarihi geçmiş yumurtaları tüketiyorum bozulana daha denk gelmedim. sen aldıktan sonra dolapta ne kadar kaldığı önemli değil ki, sen ilk gün aldıysan bozulmamış olabilir sen aldığında zaten skt'ye 3-5 gün kalmışsa muhtemelen bozulmuştur. ha yumurta ucuz bişey sonuçta paketsizse tarihini bilmiyorsan riske girmeye gerek yok.


  • konetsu  (18.07.21 10:08:25) 
@konetsu uzerlerinde stt yok anlamsiz bazi rakamlar var. parti numarasini falan temsil ediyor sanirim.

atiyorum o halde.
  • boyle buyurdum  (18.07.21 10:11:41) 
yumurtanın üzerinde olmuyor skt zaten paketin üzerinde oluyor. paketsiz duruyor dolapta sanırım? bu durumda sen almadan önce ne kadar zaman geçtiğini de bilmediğinden at gitsin, riske gerek yok.


  • konetsu  (18.07.21 11:13:55 ~ 11:14:32) 
Su testi yapin. Yumurta tazeligi / su testi yazinca cikiyor google a.


  • kuehles blondes  (18.07.21 11:14:25) 
Market yumurtasi mi? Cunku dogal koy yumurtasi 3 aya kadar duruyor buzdolabinda :)

Ek bilgi olarak kirinca zaten kokusundan anlarsin :)
  • e mice  (18.07.21 14:49:16 ~ 14:50:33) 
buzdolabındaysa bişey olmaz ye gitsin.


  • xrated  (18.07.21 16:34:27) 
e mice market yumurtasiydi. yani salladim falan, bi sorun yok gibiydi ama risk almayip attim.

birseyleri atmaktan sıkıldım gerçekten. yalniz yasayinca beslenmeyi programlamak zor.
  • boyle buyurdum  (18.07.21 16:59:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.