Tatil rotamı değerlendirir ve fikir verir misiniz?

Selamlar, 1,5 senedir evden çalışan 30 yaşlarında 2 sapız.
Aşağıdaki gibi bir tatil rotası çıkardık, 23 Ağustos ile 31 Ağustos arası izinliyiz, aşağıdaki rota her ne kadar full sahil bölgesinden oluşsada deniz kum güneş delisi insanlar değiliz, ama elbet girer bir ıkı şapırdarız.

Sizce bu rota nasıl bir rota? Airbnb yapıcaz konaklamaları her noktada 1 gece konaklamayı düşünüyoruz, muhakkak bu rotada şuraya git burayı gör dediğiniz yerler var mı ? Veya '' bunu buraya eklemişsiniz ama burda bişey yok gitmeyin'' diyeceğiniz yer var ise onuda belirlirseniz sevinirim. Bide Seferihisar ve sığacık için İzmir'de konaklasak oraları gidip günü birlik gezsek nasıl olur ?

- 23 Ağustos Ayvalık
- 24 Ağustos FOÇA
- 25 Ağustos Sığacık/ Seferihisar
- 26 Ağustos Didim
-27 Ağustos Bodrum
-28 Ağustos Marmaris
- 29 Ağustos Fethiye

Sığacık seferihisarı günübirlik yapın.
Ayvalığı en az 2 gece yapın.
Didimi de çıkarıp onun gecesini bodruma verin.
  • aynenbencede  (18.07.21 08:56:39)
sigacik seferihisari direk eleyin, seferihisar zaten bitik gecin. onun yerine cesmeyi ekleyin. didim cikarin bodrum 2 yapin.

bu kadar gezmeli bir tatilden verim alamazsiniz. sabah yola cik, otele yerles fln derken otelden cik denize git, ogleden sonra olur zaten. cok yer goreceginize daha az gorup adam akilli gorun derim ben.
  • oscar  (18.07.21 09:18:53)
Bir hafta, her gece farklı yerde konaklama mı? Hiiiç mantıklı değil. Boşuna yorulursunuz.

  • elorelia  (18.07.21 09:37:59)
Cok fazla yer var 1 hafta icin. Bence en fazla 3 yer gormeli. Gormeyi cok arzu ettiginiz 3 yeri secin ve tatili eziyete donustirmeyin derim.

  • dedim ben sana  (18.07.21 10:08:35)
Ben de her gün toplanıp yerleşip yola çıkıp tekrar bir yere ulaşmak yerine en az 2-3 gün ayırmak isterdim gittiğim yerlere ama böyle bi plan yaptığınıza göre belli ki o kısım sizi sıkmıyor.

Tarihi yerlere ilginiz yoksa Didim'i eleyebilirsiniz bence, antik kentlerle ilgileniyorsanız, Efes'i ve Efes'e yakınlığı dolayısıyla Şirince'yi de ekleyebilirsiniz rotaya, deniz, kum ve güneşle çok ilgili değiliz dediğiniz için öneriyoum. Didim'den Bodruma'a geçerken Milet ve Priene'ye uğrayabilirsiniz, gezilebilecek saatlerini dikkate alarak yola çıkın derim. (Ağustos sıcağında bana hiç cazip gelmiyor bu noktalar ama sizin ilginizi çekerse diye belirttim.)

Bodrum ve Marmaris her zevke göre çok fazla sayıda farklı alternatifler sunan yerler tam olarak nasıl bir tatil ve gezi arayışında olduğunuzu bilmeden bir yerleri önermek çok zor.

Bodrum'da Akyarlar tarafının denizini çok severim ben mesela, Gümüşlük'te gün batımı çok güzel olur, merkez kalabalık ve hareketlidir.

Marmaris'e kadar gitmişken Akyaka Kadın Azmağı'nda tekne turu yapabilirsiniz. (deniz kum güneşten farklı bir aktivite) Marmaris'in koylarına girecek olursak çok sayıda alternatif var ama bir gün yeterli gelmez, mesela Bördübet bir doğa harikası, Sedir Adası da görülmeye değer, ikisini bir güne sığdırmak zor. Kendi adıma Hisarönü taraflarını çok seviyorum Marmaris'in.

Fethiye'ye geçerken Göcek'e uğrayabilirsiniz.
  •   (18.07.21 10:22:35)
hepsi çok güzel ama zamanınız kısıtlı. araba varsa yine de yapılabilir. bir benzerini annem ve babamla yapmıştık ama bizimki 2 hafta sürmüştü yaptığım en güzel tatillerden biriydi.

  • bohr atom modeli  (18.07.21 13:13:04)
Cok yorucu ve hicbir yerden bir sey anlamazsiniz. 2-3 rota cikarin, 2 gece konaklayin bi lokasyonda

  • bradshaw  (18.07.21 17:05:30)
bu rota yol rotasi, ne ara denize gireceksin? sicakta deniz ayri yol ayri yorar. dayanamazsin.
fethiye'ye iki gün ver: saklikent, tlos, yakapark / ölüdeniz, kayaköy

  • durgunfoton  (18.07.21 17:37:15)
çok yer göreyim derken her gün bir yere gitmek tatilinizin kalitesini azaltır.bence fethiye ve bodrumda iki gün kalmak daha mantıklı.illa böyle olacaksa ben olsam sığacık seferihisar - didim bunları çıkartırım.

  • uykulu_fb  (18.07.21 21:54:38)