kaç maaşlık birikimde rahat hissediyorsunuz

kaç maaşlık bir birikimi kenara koyduğunuzda kendinizi rahat hissediyorsunuz? ev değiştirme, işsiz kalma, herhangi bir dava, hastalik-sağlık için gerekebilecek masraflar, ani ortaya çıkan giderler vs. gibi çok sık yaşanmayan ama olduğunda da maddi külfeti beraberinde getirebilecek durumlarda az da olsa kendinizi güvencede hissedebilmek icin ne kadarlık bir meblağı kenara ayırırsınız veya ayırmayı dilersiniz?

5 ay issiz kaldigim bir donem olmustu. cok kotuydu. 6-7 aylik bir birikimim olsa iyi olur.

ancak bu birikimi asla yapamam.
  • batlegolas  (16.07.21 21:46:09)
1 senelik kira+fatura giderlerimi karsilayacak birikime sigortam gozuyle bakardim yalniz yasiyorken.

  • in vino veritas  (16.07.21 21:51:50)
Fransa'da yaşıyorum haliyle sosyal güvenlik ve issizlik durumundaki yardimlar farkli.
Bu sebepten kendi güvenlik fonum;
Bir aylik maas nakit günlük faizli hesapta.
Bir aylik maas yatirim fonu gibi bir hesapta, 72 saat icinde hesabıma para aktarabiliyorlar.

Cocugum olsa bu sefer bunu ikiye katlardim.

Ne kadarda rahat hissediyorum? Su an totalde 6-7 kati var ve oldukça rahat hissediyorum. Galiba 4 katindan itibaren rahat hissederdim.
  • logisticsmanager  (16.07.21 22:17:32)
1 senelik kira ve fatura kenarda durduğu sürece rahat ediyorum

  • nahtoderfahrung  (16.07.21 22:27:54)
1 senelik giderimi kenara attığımdan beri kafam çok rahat. Hatta biraz fazla rahat sanırım, mesai kavramını bile bıraktım kafama göre gidiyorum işe.

  • plutongezegendegilmi  (16.07.21 22:34:10)
min 3 ay
optimum 6 ay

  • orpheus  (16.07.21 22:49:23)
10 senelik harcama kadar birikimim yoksa rahat hissetmezdim

  • turkuaz  (17.07.21 04:53:38)