[]

Ödül maması ama nereden nasıl ?

Büyük ırk yavru bir köpeğin eğitimi için nasıl bir ödül maması ya da buskivisi kullanabilir? Nereden alınır ya da yapılır? 85gr ürünler için 25tl gibi fiyatlar isteniyor, bu normal mi? Az önce başka bir köpek sahibi ile konuştuk sosis verdiğini söyledi ama bana pek sağlıklı gelmedi.
 
eğitmenler genelde sosis ya da kaşar peyniri kullanırlar.

evde kendiniz de mama yapabilirsiniz. ton balıklı ve yumurtalı pişirilen tarifler var. bir tepsi yapıp minik minik porsiyonlayıp buzluğa atan var.

köpeğin yer fıstığı alerjisi yoksa yer fıstıklı çok tarif var onlara da bakabilirsiniz. (eğitim için önermem onlar bisküvi çünkü)

ancak en önemli nokta eğitim için vereceğiniz şey, çiğnemesi zor olmayan löp diye yutabileceği bir şey olmalı. ağzına atıp hemen tekrar size dönmeli köpek, ağzındaki şeyi çiğnemekle uğraşmamalı. o nedenle hazır satılan bisküvileri tavsiye etmez eğitmenler.
  • ofelia  (16.07.21 17:25:06) 
Biz kendimiz mama yapiyorduk (su dönem odul vermiyoruz counter conditioning sebebiyle);
youtu.be

Onun dışında proplan adventuros, vitakraftin cesitli urunleri de kullaniyoruz.

Sosis, peynir, arta kalan et/tavuk hepsini verdik. Bunları düzenli vermediginiz ya da cok vermediginiz sürece sorun olmaz. Sosisi tavuk/hindi alirsaniz yag oranı düşük olduğundan daha iyi olur.
  • logisticsmanager  (16.07.21 18:22:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.