[]

Emlakçı ne yapmak istiyor?

Bir ev satacağız, emlakçı bizimkilere demişki şu fiyattan fazlasına gitmez bu ev, ben kaç senedir bu işi yapıyorum. Neyse ben de baktım sahibindene aşağı yukarı haklı yani bi de zaten komisyonla çalışacak daha fazla etse söylerdi dedim. Sözleşmeyi de o fiyattan imzalamışlar. Şimdi baktım sahibindene söylediği fiyattan 40 bin lira daha fazlasına koymuş ilanı.
Gizli komisyon mu alacak yoksa kendince pazarlık payı mı koydu?
Bu fiyatı gören alıcı belki hiç gelip bakmak istemeyecek, daha zor satılmaz mı?


 
pazarlik yapmak isteyen olursa diye artirmistir. 340 yaziyor ki evin fiyatini en son kaca olur diye sorduklarinda 300e kadar dusurtebilirim diyecek, kendince komisyonunu hak edecek evi alacak kisiyi de elinizi cabuk tutun 320 veren biri daha var filan diye ikna edecek.


  • in vino veritas  (14.07.21 17:08:31) 
pazarlık payı bırakmıştır.


  • jugador  (14.07.21 17:08:55) 
Hacım bunu alenen yapacağını sanmam ama o fiyata satıp kalan parayı indiragandi de yapabilir. Üstelik bunu ne diye faturalandirip da uzerine alacak. Hersey olabilir. Hersey beklenir emlakcilardan ama satış sırasında evi alacak kişi ile bulusacaksiniz. Siz evi 100bine sattığınızı biliyorsunuz, alıcı da 140 biliyorsa bir katakulli olduğunu anlarsınız zaten. Bence takılmayın.


  • allah yazdiysa bozsun  (14.07.21 17:09:49) 
pazarlık payı olarak koymuştur, komisyonu üzerine eklemiştir sizden ayrıca almayacaktır komisyon belki?


  • reanarchy  (14.07.21 17:09:59) 
Pazarlık yapmadan kimse ev almaz. Sahibinden'de gördüğü fiyattan ev/araba alan enayidir.


  • himmet dayi  (14.07.21 17:14:51) 
Cevap veren herkesin atladığı bir konu var;

"Sözleşmeyi de o fiyattan imzalamışlar"

Ne fiyatı? Nasıl bir sözleşme?
  • John Bloor  (14.07.21 17:33:02) 
Pazarlık payı tabii ki hiç kimse ev alırken pazarlıksız almak istemez


  • Kahir ekseriyet  (14.07.21 18:30:49) 
Ya sözleşme dediğim emlakçı satış sözleşmesi. Başkası satmasın diye. Orada fiyat yazmıyor, ben yanlış ifade etmişim. Ama yine de bizimkilerle bir fiyat üzerinden anlaşılmış. Biz vazgeçtik on bin fazlaya satmak istiyoruz diyemezler. en azından usulen..


  • rewlack  (14.07.21 19:43:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.