[]

İngilizce kurslarından / özel derslerinden verim aldınız mı?

Özellikle sınav skoru odaklı olan eğitim programlarına katılıp gerçekten verim alan var mı yoksa vakit ve para kaybı mı? Binlerce kaynak var ama sırf nereden nasıl başlanır, hangi programla ilerlenir kestiremediğim için kurs düşünüyorum. Mantıklı olur mu acaba?
Saat ücretleri 150 TL’den başlıyor 
Onemli olan ogretmen, cok ogrencim sinavlarda cok iyi dereceler yapti ama o gunlerde hangi egitmen bossa ona ogrenci veriliyordu. Benim 10 yil IELTS, TOEFL, YDS egitim deneyimim var ama kimi hocalar yeni mezun ve bu sinavlara hic girmemisler. Kisaca iyi bir egitmen bulun.


  • howfaristhesky  (12.07.21 16:49:29) 
herkesin öğrenme yöntemi farklıdır. benim için dil öğrenmek iki aşamadan oluşmakta. ilk aşamada, "english grammar in use" gibi kitaplardan dilin kurallarını öğrenmek. ikinci aşamada ise kelime ezberlemek.

telaffuz için british council tarafından geliştirilen bir ios uygulaması var. faydalı olabilir ancak konuşma için yeterli değildir. zaten konuşmanın üzerine fazla gitmedim.

eğer kurslar dinleme ve konuşma üzerine iyi bir eğitim veriyorsa sırf bu yüzden tercih edilebilir.
  • yine de donuyor  (12.07.21 19:36:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.