Instagram'da takip isteğim onaylanmasına rağmen karşı takip gelmemesi

Merhaba arkadaşlar,

Bu zamana kadar Instagram kullanmıyordum ve 1 ay kadar önce Instagram açtım. Okuldan falan arkadaşlarımı ekliyorum. Bu süreçte anlam veremediğim davranışlarla karşılaştım. Bunlardan ilki okulda az veya çok samimi olduğum bazı arkadaşların takip isteğimi silmesi ve bekletmesiydi. Hatta burada da sormuştum.

Şimdiki anlam veremediğim diğer davranış ise takip isteğimin onaylanması ama karşı takip gelmemesi. Son üçtür böyle. Bunların ikisi ile bayağı samimiydim. Needy biri asla değilim ama karşı isteğin gelmemesi çok da sallanmadığımı hissettiriyor ve takip isteğinin silinmesi ile eşdeğerde benim için. Ben seni sayıp takip ediyorum da sen beni neden saymıyorsun? O yüzden takipten çıkasım geliyor. Hesabım yeni olduğu için sadece bir gönderi var. Sizce abartıyor muyum yoksa haklı mıyım? Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Baştan söyleyeyim çok uzun zamandır instagram kullanmıyorum.
Kullandığım kısa sürede ise çoğu takip isteğini kabul etmedim. Kabul ettiklerimden de bir kısmını geri takip etmedim.

Mesela iş yerinde sadece selamlaştığımız biri benim hesabımı öğrenmiş ve eklemiş. Takip isteğini görünce aklıma gelen şey “beni takip edip ne yapacak?” Aktif bir şey paylaşmıyorum, bana ulaşmak istese telefonum var. İnstagramdan eklemesi mantıksız geliyordu.
Kabul ettiklerimden bazılarını geri takip etmeme sebebim ise ne yaptıklarını HİÇ merak etmiyor olmamdı.
Son grup ise karşılıklı takipleştiklerim. Onların da postlarıyla dalga geçiyordum zaman zaman “naber only good vibes” şeklinde.

Bir süre sonra bu saçmalıklara da dayanamayarak kapattım zaten. Belki benim gibi davranan insanlar artmıştır <3 ondan eklemiyorlardır.
  • irene  (11.07.21 17:09:56)
takip isteğimi kabul edip geri takip etmeyen birini birkaç gün sonra takipten çıkardım. olur da bir gün bana takip isteği yollarsa da görmezlikten gelirdim.

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (11.07.21 17:19:13)
Karşı takip gelmemesi sizin pek paylaşım yapmıyor olmanızla ilgili olabilir. Bazı insanlar takip eden ve edilen sayıları arasında denge olması ve hatta takipçi sayısının fazla olmasına takıklar. Kendilerini bu şekilde daha popüler ve önemli hissediyorlar. O yüzden sizin için 'bu zaten paylaşım yapmıyor, boşuna takip ettiklerim listesini büyütmeyeyim' diyor olabilirler. Gereksiz egolu bir davranış ama instagram da böyle bir mecra. Diğer seçenek de irene'nin dediği gibi ne yaptığınızı hiç merak etmiyor olması tabi.

Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımları ilginizi çekiyorsa silmeyin. Bende de var açıkçası beni takipten çıkarmış ama neler yaptığını merak ettiğim için silmediğim(swh). Onun dışında paylaşımlar ilginizi çekmiyorsa silin gitsin. Sonuçta instagram takipleşmesi dostluğun nişanesi değil. İsteyen açar telefonu sohbet eder, görüşür vs.
  • asbeila  (16.07.21 22:02:53)