[]

İki aylık civcivler

Civcivlerimiz iki aylık oldu. Dünden beri anneleri onları artık yanına yaklaştırmıyor, gagalıyor. Ayırmak mı lazım acaba onları?

Bir de civcivleri kedi yer diye dışarı çıkarmıyorduk kapalı bir yerde bırakıyorduk ama şimdi iki aylık tosun gibi oldular. Bu boydayken de kedi yer mi ki onları?


 
2. soruya cevap, tam ne kadar oldular bilmiyorum ama kediler çelimsiz gördükleri tavuklara bile saldırabiliyor bazen, tavuk şanslıysa tüylerini falan yoluyorlar o cesareti bulan kediler yiyebilir evet. Birlikte gezen tavuklara saldırmıyorlar.


  • heathen  (09.07.21 21:11:41 ~ 21:27:05) 
Büyümüşler, kediden zarar gelmez ama saldırgan köpek bir de büyük yırtıcı kuş varsa sıkıntı. Yani kafaya takacak bir durum yok aslında, bugüne kadar anneyle birlikte salmanız lazımdı zaten, onlar da etrafı keşfeder anne ile yolları ayrılırdı zamanla.

Bir haftalıkken bile anneyle dışarı çıkmaya başlamaları lazımdı, şimdi çıkıcnsa sudan çıkmış balık gibi şaşıracaklar.

Anne varken civcivlerin yanına öbür tavukları bile yaklaştırmaz, bir ihtimal kalabalık sürüde geride kalan civciv olursa tavuk yetişene kadar kedi kapabilir, ama çok nadir olur.
  • John Bloor  (10.07.21 09:49:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.