marketlerdeki sağlıklı içecekler

kola içme. ok
zero da içme. ok
asitli şeyler içme. ok
alkol da içme. ok
meyve suyu çok şekerli içme. ok.
maden suyu da çok içme böbreğe zarar. ok.

ya biz ne içiçez?

ki ben içmeyi, yemekten çok seviyorum.

su hayattır.

ya ben çok takmıyorum hepsinden de zaman zaman içiyorum ama çok da kasacaksan evde kendi limonatanı yapabilirsin. el yapımı şalgam bulursan alabilirsin. ayranı söylemeye gerek yok. kuru meyvelerden hoşaf taze meyvelerden komposto yaapıp dolapta saklayabilirsin. istedikten sonra hepsini kendin temin edersin.
  • burty  (07.07.21 16:24:23)
Yerli ve milli içecegimiz ayran tabii ki.

  • himmet dayi  (07.07.21 16:33:27)
maden suyu ve alkol abartmadikca icilir, onun disinda ayran, salgam, su.

  • lemmiwinks  (07.07.21 16:35:45)
ayran da çok içmemek lazım. Süt ve süt ürünleri çok da sağlıklı değil :D

Ben maden suyu içiyorum. Böbrek problemi yaptığını bilmiyordum.
Kahve içiyorum soğuk.
Bitki çayı vs olabilir.

Su içmek en mantıklısı ve uygulanabilir olanı.
  • zimbirik  (07.07.21 16:44:09)
Maden suyunu günde 10 şişe içmiyorsanız sorun olmaz. Çörçıl, şalgam, ara sıra biraz roze.

  • ryhmer  (07.07.21 16:47:55)
şalgam tabiki ama market ürünü değil, adanadan ev yapımı şalgam.
olmazsa limonata (youtube'da çok güzel tarifler var)
ev yoğurdu varsa ayran
kahveyle frappe
smoothie
  • etna  (07.07.21 18:52:32)
su, maden suyu salgam.
hele su meyve suyu icecegine cop ic daha iyi ya adi meyve suyu, yersen... ne oldugu belli degil.

  • bay b  (07.07.21 19:15:54)
su
maden suyu
kefir
  • in vino veritas  (07.07.21 21:54:43)