İnşaat firmasının "İlandaki ev satıldı ama şu ev var" deyip yönlendirmesi

Sahibinden'de 450 bine 95 metrekare (2+1) ara katta bir ev görüp almaya gittik. Firma o evin yeni satıldığını söyleyip aynı binanın giriş katında, 75 metrekare başka bir ev gösterdi ve 420 bine onu aldık. Çünkü elindeki son ev olduğunu söyledi, bizim de zamanımız ve seçeneklerimiz sınırlıydı ve aldık geçtik. Sonra da siteden 450 binlik ev ilanını sildi.

Aradan 1 hafta geçti ve sahibinden'e girdiğimde satıldı dediği evin yine listelendiğini gördüm. Birebir aynı ev olduğuna eminim çünkü bayağı incelemiştim. Şimdi aklıma kurt düştü ve bunun bir satış taktiği olduğunu düşünmeye başladım. Belki aynı ilanı görüp bir başka müşteri geldiğinde aynı taktikle daha küçüğünü satacaklar.

Var mı böyle bir kurnazlık? Sizin de başınıza geldi mi ya da duydunuz mu böyle bir şey? Yoksa boşuna mı işkilleniyorum?

soz konusu turkiye, emlak piyasasi ve mutaahit olunca hersey beklenir. bir yakininizi gizliden aratip daire randevusu aldirin.

  • buenosdias  (06.07.21 13:33:55)
burası türkiye. çakallık olmayan bir yer göstersene. tabi ki satış taktiği, kurnazlık, ahlaksızlık, ne dersen de.

bu arada dün denk geldiğim bir şeyi paylaşayım. ufak ihtimal iki örnek dairenin iç mimarı aynı değilse alın iki farklı ilanda aynı görseller. fiyatlar farklı konumlar farklı.

www.sahibinden.com

  • lazpalle  (06.07.21 13:34:20 ~ 14:05:40)
belki kapora falan alınmış olabilir o dönemde. sonra iş kalmıştır. (iyi niyeti bir düşünce)

satış taktiği falan da olabilir tabi. hani bak bu son ev şeklinde. belki gerçekten o asıl baktığınız ev satılmıştır ya da her halükarda satılabilecektir. bak bu son diye insanları aceleye sevk ediyor olabilirler.
  • kljgslsdkjsd  (06.07.21 13:37:39)
Maalesef çok klasik bi satış yöntemi. Ben de bi keresinde ortaköyde bi eve bakmaya gittim içi falan baya güzeldi, akşam bakmak için anlaştık emlakçıyla, kalktım o kadar yol gittim eve bakmak için adam elektrikleri kapalı falan diye bi sürü bahane uydurup evi göstermedi. Onun yerine başka bi ev var diyip leş bi yeri göstermişti. Bunu birçok emlakçı yapıyor. Müşterinin beğenebileceği ev koy ilana, az daha ucuza daha az tercih edilecek evi sat ya da kirala.

  • mg3929  (06.07.21 14:00:10)
Yani ayni ilani tekrar koyunca bende de taktik oldugu dusuncesi guclendi

  • balpolen  (06.07.21 14:32:40)
Biz ev aldığımız dönemde apartmanın son katındaki görece daha ferah daireyi satın aldık. Neden satılmadığını sorduğumuzda da müteahhit önce diğerleri satılana kadar en üst katı beklettiğini söyledi.

ev baktığımız dönemde de manzaralı tarafı satmayıp önce arka cepheyi sata emlakçıya çok denk geldim.
  • zimbirik  (06.07.21 14:43:48)
Başınıza gelen çok klasik bir numara.

  • angina pektoris  (06.07.21 14:43:59)
emlakçıların klasik taktiği bu.
örneğin beylikdüzü diye ilan verirler ama amaçları esenyurttaki daireyi satmaktır. esenyurt oldugunu anlamazsan satarlar. esenyurt oldugunu anlarsan, beylikdüzündeki daire satıldı, buradaki daire daha iyi derler. daire daha iyi olsa bile iki ilçe arasında oturan kitle arasındaki fark büyüktür.

  • dafuq  (06.07.21 15:29:47)