Johnson&johnson aşısı

Merhaba aranızda hiç j&j aşısı olan var mı? Dün öğlen oldum 3 saat sonra grip gibi oldum, deli gibi baş ve kas ağrım var boğazım ağrıyor, ateşim çıktı. Doktor paracatemol içersin demişti içiyorum hiç bir işe yaramıyor 30 saattir yatıyorum, yemek yiyemiyorum, bi çorba içtim direk çıkardım, su içince bile midem bulanıyor.

Normalde bünyem çok kuvvetlidir yıllardır grip olduğumu bilmem, covid de olmadım. Normal mi bu kadar yan etki?
Bir de bu pıhtılaşma yaptığı haberleri çıkmıştı, ondan ne zaman şüphelenmem gerekiyor?

Bu arada çok düşündüm paylaşmadan önce , kimseyi aşıya karşı soğutmak istemem ama sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Biontech'ten sonra bana da yakin seyler oldu. 4-5 gun sonra kuru oksuruk kaldi, 2-3 gun sonra da o da gecti.

  • brkylmz  (04.07.21 22:24:10)
Moderna olduk, ikinci doz; ben yaklaşık 9 saat sonra grip gibi oldum, 19 saat sonra vücut agrisi bas agrisi ile uyandim, 24 saat sonrasinda normal halime döndüm. En son 2017'de grip olmustum.

Esim 9 saat sonra basladi, 48 saate kadar kotuydu (uyuyamama, sicakta üşüme, bas agrisi, vücut agrisi,ates).

Jj internette 48 saate kadar normal diyor.
  • logisticsmanager  (04.07.21 22:34:07)
Jj ve astra’da cok fazla tepki gostermek normal, bu ikisini olup da normal atlatan henuz duymadim.
Biontech oldum, bir sey olmadi iki dozda da.
Biraz sabredin, atesiniz cok yukselirse, cok sivisiz kalirsaniz mutlaka hastaneye gidin.

Pihti olayini bilemeyecegim. Bilgili bir doktora danissaniz (tercihen jj yapan bir doktor) daha iyi olur
  • kuehles blondes  (05.07.21 08:04:26)
Çok teşekkürler yorumlarınız rahatlattı biraz. 48 saat sonunda yataktan çıkabildim sonunda. Dün geceyi çok zor geçirdim şimdi bir tek hafif mide bulantım kaldı hala bir şey yiyemiyorum ama ağrılarım ve ateşim geçti en azından.

  • carmenta  (05.07.21 18:07:18)