hepsiburada rezaleti, ne yapabilirm

satıcı hepsiburada olmak üzere bu siteden xiaomi robot süpürge aldım. geldiğinde bozuktu geri yolladım tamire. 1 geçti dönüş yapmadılar. kanunen ürünün serviste geçirdiği gün sayısı 20'yi geçtiği için ürünün yenisiyle değişilmesini talep ettim.

şimdi diyorlar ki bizde bu ürünün aynısı yok. para iadesi yapalım. ancak ürünün fiyatı %15-20 arttı. para iadesini kabul edersem hiçbir suçum olmamasına rağmen zararda olacam. ayrıca ürünü taksitle aldığım için parayı da taksit taksit geri ödeyeceklermiş. hem kredi kartı limitimi boş yere işgal edecekler hem de paramı işletecekler 1 sene boyunca.

şimdi ben ne yapabilirim? ürünün yenisini isteme talebim elimizde bu ürünün aynısından yok bahanesiyle reddedilebilir mi? aynısı ellerinde yoksa üst modeliyle değiştirme hakkım var mı?

e-devlet üzerinden tüketici hakem heyeti başvurusu ile çözebilirsin. Genelde fatura tutarı üzerinden iade yapılıyor ya da tüketici hakem heyeti eğer emsal ürün yoksa bir üst model ile değiştirilmesine karar veriyor.

  • Northern Mariner  (03.07.21 15:29:47)
Para iadesi al. Diğer türlü zaten 5-6 ay uğraşırsın daha çok zarar edersin.

  • Mistyimage  (03.07.21 15:34:59)
twitter'dan yaz, aradaki farkı çek olarak tanımlasınlar.. @HBAysenur bu arkadaş ilgileniyo bu gibi durumlarla.

  • spirit crusher  (03.07.21 21:10:35)