devlet memuru için özel sağlık sigortası gerekli mi

karı-koca, çocuksuz devlet memuru bir çift için özel sağlık sigortası yapmak gerekli mi sizce? devlet hastanelerinin durumu ortada, saatlerce sıra bekleyip 1 dakikalık muayene olmamak için genellikle özele ya da üni hastanesinin hoca randevusuna gidiyoruz. her yıl düzenli check up yaptırıyoruz, çok şükür belli bir hastalığımız yok ama 40 yaşı geçtik, her gün yeni bir şikayetimiz başlıyor. insanlık hali yarın bir gün bir kaza bela olsa, ya da bir hastalık çıksa diye de insan korkmuyor değil.
alttaki sigorta duyurularını görünce aklıma geldi, tamamlayıcı sigorta nedir, ya da devlet memurları için ekstra bir sigorta şeysi var mı, hatta gerek var mı hiiiiç bilmiyorum.
Siz olsanız ne yapardınız?

ben olsam imkanim varsa mutlaka yaptirirdim allah kimseyi devlet hastanesine dusurmesin diyorum.

  • in vino veritas  (02.07.21 13:27:42)
tamamlayıcı sağlık sigortası güzel bir olay. devlet hastanesine pek fazla gitmiyorsan, çoğunlukla özele gidiyorsan daha hesaplı oluyor.
çok ayrıntılarını bilmiyorum ama genelde check uplar ve belirli bir sayıdaki muayene sigorta tarafından karşılanıyor.
olmaz olmaz ama olursa iyi işe yarıyor.
  • ananotherlife  (02.07.21 13:41:43)
aslında çok mantıklı ama sigortanın kapsamına ve poliçenizdeki yazılanlara çok ama çok dikkat etmeniz gerekiyor. biz bir kaç yerle görüştük ama çok aklıma yatmadı şimdilik devlet hastaneleri devam =(

  • windymimas  (02.07.21 15:57:55)