[]

Sürücü kursu usulsüzlüğü

Kardeşim bir yerle anlaşmış ama buna imzalattıkları sözleşmede 400 TL daha fazla tutara anlaşmış gibi yazmışlar bizimki de imzalamış. Ben de aradaki fark için sana çok sonra bile icra başlatabilirler sözleşmeni iptal et diyorum ama anladığım kadarıyla sürücü kursu kaydolan kişinin kaydını sisteme işledikleri için iptal etmiyorlarmış. Aslı var mıdır bu işin?
Ben sürücü kursuna hiç güvenmiyorum aslında anlaşmadıkları ücreti sözleşmeye yazdıkları için. 
sürücü kurslarının taban fiyat tarifesi var. ben ehliyeti aldığımda kurs fiystı için 1600 tl taban fiyat vardı, bu fiyatın altın fatura kesemezler ama pazarlık sonucu 1100 e anlaştık. sonradan da herhangi bir sorun çıkmadı. genel olarak esnaflar bu tarz şeyleri çok yapar, bir sorun çıkacağını sanmıyorum.


  • srjkvon  (01.07.21 23:14:00) 
Adamlar fatura kesmiyor ki tabanın altında kayıt yapmak sorun olsun. Ben de kaydoldum ama senet vs imzalamadım. Bana bu tarz şeyler samimi gelmiyor yarın öbür gün bizim senden alacağımız vardı sözleşmene göre eksik ödedin derlerse şaşırmam


  • kestane gürgen palamut  (01.07.21 23:19:49) 
Fatura kesmiyor diye bir şey yok. 1600 lük faturayı sertifika ile beraber teslim edecek sana. Adamlar size güzellik yapmışlar.


  • goodman  (02.07.21 00:09:45) 
srjkvon +1

ben de tarifede belirtilen fiyata imza attım. ama yaptığım ödeme imzaladığım tutarın altındaydı.

kayıtları da sanıyorum ilçe milli eğitime iletiyorlar, onların sistemine işleniyor. o yüzden iptal etmede sorun yaşanıyor muhtemelen.
  • dimpled  (02.07.21 00:09:56) 
fatura kesiyorlardır ama bir nüshasını size vermemiştir. sözleşmeyede yada herhangi bir belgeye o fiyatın altını yazamazlar. 1950 tl yazdılar değil mi ücret olarak ? çünkü taban fiyat olarak şu an o gözüküyor.

aynı yerde uzun süredir çalışan bir esnafsa bu tarz işlere girişime ihtimali çok düşük. o dükkanın önünde çıkaracağınız bir kavga onlara 400tlden çok daha pahalıya patlar.yinede 400 tl için peşinize düşeceklerini düşünüyorsanız o kuruma hiç yazılmayn.

aklıma gelmişken direksiyon derslerinde her dersten önce yada sonra hocayla beraber imza atmanız gerek. arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla bazı kurslar bu imzaları önden toplu olarak alıyormuş. daha sonra derse çağrılmak için sizin uğraşmanız gerekiyor. karşı taraf size güven vermiyorsa bu imzaları atmayın. ders için siz onların değil onlar sizin peşinizde koşsun.
  • srjkvon  (02.07.21 00:22:13) 
fatura kesiyorsa kestikten sonra bir suretini teslim etmediği faturayı ben ne yapayım? adamlar size fatura kestiklerini bile söylemiyor.
burası türkiye hiçbiriyle önceden tanışıklığımız olmadığı için ben insanlara sizin kadar güvenmiyorum, aksini çok gördüm.
özetle; kavga etmemize gerek yok. gittik konuştuk müşteriye özel indirim yaptıklarına dair yazılı belge aldık.
  • kestane gürgen palamut  (06.07.21 11:55:31 ~ 11:56:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.