[]

3 Gün Sıvı Beslenmek

3 gün sıvı beslenmek zorundayım. Ne yapsam, ne pişirsem hiçbir fikrim yok. Çorba dışında kahvaltı ve akşam yemeği için neler yapabilirim?
 
ne kadar sıvı olduğunu bilmiyorum ama püre de olursa humus ve fava yapılabilir. Kahvaltıda da smoothie, evde ne varsa blender'a atın, 1 paket de yıkanmış ıspanak alın, ondan da 1 avuç koyun (tadı hissedilmez) az suyla çekin.


  • whoosie  (29.06.21 11:13:23) 
geçmiş olsun. hiç mi bir şey çiğnememeniz gerekiyor?

kahvaltı için lifalif'in ince öğütülmüş yulafıyla yapılmış bir yulaf lapasını blender'dan geçirebilirsiniz.

akşam da şöyle bir smoothie olabilir (cevizi çıkararak tabii) www.ebruomurcali.com.tr
  • amugochi  (29.06.21 11:15:28) 
@amugochi, çiğnemek yasak, sadece sıvı. Teşekkür ediyorum :’) hepsini değerlendireceğim


  • ruhen hastayim ben  (29.06.21 11:17:46) 
Cevabım silinmiş :)

Şöyle demiştim:
Akşam yemeğine cacık yapabilirsin. Salatalıkları rendeden ya da robottan geçirirsen çok dişe gelmez. Ana yemeğin yanına güzel olur bu yaz sıcağında.

Ana yemek için de sulu sebze yemekleri yapıp yine rondodan geçirmek bi seçenek tamamen sıvı olmak zorunda ise. Yani çok sağlıklı bi öneri değil ama patates yemeği yapıp rondodan geçirdikten sonra bebek maması gibi yiyebilirsin. Tadı fena olmaz ama kıvamı tabii biraz garip olacaktır.
  • himmet dayi  (29.06.21 12:10:55) 
smoothie olabilir.
sebze, meyve suları var juico'nun falan.
onları içebilirsiniz.
besleyiciler ama yemek gibi doyurucu değiller tabii ki.
  • blatta hiberna  (29.06.21 12:11:06) 
Patates püresi


  • freebird5406_2  (29.06.21 12:59:02) 
Protein tozu al. Supplementler nokta kom’dan whey3matrix al en kucuk kutusunu


  • alperz  (29.06.21 16:21:58) 
Tam olarak ne icin? Sivi olmasi disinda herhangi bir talimat yok mu? Mesela kolonoskopi icin sadece sivi olmasi yeterli degil, her corba/her malzeme guvenli olmayabilir, vs.


  • hot potato  (29.06.21 16:29:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.