makale atif sorusu

Arkadaslar,
simdi bir makalede, bir malzemede, bir sorun gözlemlendigi yaziyor. dikkatli olun notuyla.

ben de bunu arastirdim, daha büyük bir sorun var diye yaziyorum.
makalenin tamami degil, result kisminda 5 bölüm var, birinin yarisi.

bu olayin sebebini de eski bir makale de buldum, ama burada o malzemeye özgü yazilmamis, kitap bölümü gibi kullanilan teknigin makalesi.

simdi, ben bunun sebebi su olabilir derken, genel bilgi gibi mi yazacagim yoksa X'in dedigi gibi vs. seklinde mi?

cok aradim ama baska hic bisey yok. cok az gözlenen birsey.

tesekkürler.

Madem bir makalede buldunuz, kaynak gösterin. "X'in dediği gibi" demek zorunda değilsiniz, kaynakçayı nasıl veriyorsanız ona uygun olarak kendi cümlelerinizle yazın, sonunda kaynağı belirtin.

Buraya kendi cümlelerinizi yazdınız, açıkladınız. (X, 1986)
Ya da cümlelerinizi böyle yazdınız. Dipnot koydunuz.¹
En son kaynakçaya da "1 Makale adı, X.Y. 1986" diye belirttiniz. Oldu bitti :)
  • kobuzchu kiz  (24.06.21 13:49:32)