Peugeot 508'i nasıl bilirsiniz (eski kasa)?

D sınıfı ve yeni sayılabilecek (2016-2017) dizel otomatik olan bu araçların fiyatları neredeyse aynı durumdaki C sınıfı araçlar kadar.

Kronik sıkıntısı falan mı var, piyasası mı yok, niye ucuz bunlar?

Tamam yeni kasa geldi ve bundan kat kat daha seksi ama tek sebep bu değildir sanıyorum.

Araba bakıyorum, hemen satma planım yok, büyük bi sıkıntı yoksa ciddi düşüneceğim kendisiyle.

Örnek ilan:
www.sahibinden.com

Markanın algısı yüzünden olabilir. Kronik sorunu bol diyor insanlar genelde. Özellikle elektrik aksamında.

Bu örnek ilan için konuşursak araba kiralıktan çıkma. İyice kontrol edip almak daha iyi olur.
  • thewhitewolf  (16.06.21 13:56:21)
önceki kasalarında şanzıman hayattan soğutur diyorlar ama sizin örnekteki eat tam otomatik şanzıman iyiymiş diye duydum, benim de radarımda olan bir araç, alınacaksa bose ses sistemli allure paket almak lazım yalnız, çok araştırmıştım, segmentine göre en iyi f/p araç bunlar bence. ama sürmedim hiç sadece kağıt üstünde öyle düşünüyorum, süren birinin yorumu şart.

  • bugisme  (16.06.21 14:02:57)
Aynı aksam motor 2015 model 2008 sıfır aldim. 6 senedir sadece bakıma götürüyorum. Sizin baktığınız eat6 ise cok daha iyi bir şanzımanli versiyon. Peugeot'un elektrik aksami sorunlari 2000lerin başında kaldı. Hem motor hem şanzıman sorunsuz. intercityden kiralık kullanılmış arac alma ama. Türkiye'de bazı d segmentler tutmuyor, 508 talisman vs gibi. Passat algisini yikmak imkansız. Temiz 508 bulursanız da alıcısı olur. Yenisi de gayet tuttu pek de güzel. Bu da size f/p oranıyla fayda saglar benim de aklımda var araştırdım bayağı kullananlardan görüş aldım bakimini yaparsaniz sıkıntısız araçlar. 250k parayi b segmente baymaktansa bu tarz arac almak cok daha komforludur.

  • karacigerim vur kadehlere  (16.06.21 14:05:51)
Klasik olarak elektrik sorunlu. Ama 3 Alman dışında kullandığım en rahat/konforlu araçtı.

  • heritage  (16.06.21 14:12:19)
santiyede 2012'si var muadillerine gore dusuktu fiyati 90.000 tl falandi superbler 120-110 civariydi biz alirken.
ben motoruna bakip aldirmistim. 600/700.000 i gorur diye. alali da sanirsam 5 sene oldu. herkes peugeot alinmaz diyordu.
valla arabadan o kadar memnunuz ki anlatamam su anda da km 550.000 falan. daha anahtar degmedi. masallah diyoruz arkadaslar masallah.
cekinmeden alabilirsiniz temiz olmasi sartiyla. evet sanzimani biraz hissettiriyor ama onemli degil alisiyor insan.
  • dio  (16.06.21 14:18:06)
dolu paketse alınır gayet güzel araba. tabi eat şanzıman olanlardan bahsediyorum. eksilerine gelince motor o kasaya biraz güçsüz kalıyor ve yakıt tüketimi bir tık yüksek.

  • orpheus  (16.06.21 15:35:30)
Soruya ben de karışayım

2017 model, kiralıktan çıkma bir araba nasıl 32bin kilometrede oluyor?
  • balik kraker  (16.06.21 22:36:53)
@balik kraker Kurumsal kiralama yapıyor intercity çoğunlukla. D sınıfı bir aracı da muhtemelen direktör seviyesinde biri kullanmıştır. 4 yıllığına araç sıfırken kiraladılar diyelim, normal işe gidip gelen biri için.

  • chicha_v2  (16.06.21 23:25:45)