sürekli yorgun hissetmek

merhabalar

arkadaşlar sabahları 12-1 den önce yataktan çıkamıyorum.ve kendimi sürekli yorgun hissediyorum.kan testi yaptırdım değerler normal çıktı.sebebi ne olabilir?

şimdiden teşekkürler

Unlu ve şekerli gıda seni çok yoruyor olabilir. Onları en az yarı yarıya azaltırsan çok rahatlarsın.

  • muhayyer divan  (13.06.21 20:58:53)
b ve d vitaninin eksiktir muhtemelen, kan tahili yaptır bence. bu iki eksiklik depresyondan çarpıntıya kadar bir sürü şeye neden oluyor.

  • captainmrg  (13.06.21 21:26:30)
Depresyon da bir olasılık.

  • pro9it9is9  (13.06.21 21:27:40)
Muhtemelen gilbert sendromu

  • messina123  (13.06.21 21:38:51)
- un-şeker ve yulaf hariç tahılı hayatından çıkar
- D vitamini ve kaliteli bir omega 3 destegini en az 3 ay kullan.

kan testleri bazı hücre içi değerleri tam göstermeyebilir. örneğin magnezyum eksikliğini bu şekilde göremezsin. bu konularla uğraşan bütüncül tıp konusunda uzman bir hekimden görüş almanda fayda var.
  • orpheus  (13.06.21 23:18:44)
Kaç saat uyuyorsun?

  • sta  (14.06.21 00:44:55)
Yukardakiler +1
Ayrıca tahlil sonuçları normal derken bizde referans aralıkları sağlıklı olmak için gereken aralıklar değil, ölmeyeceğin aralıklar.

Misal d vitamini için verilen alt sınır, raşitizm olmayacak sınır. Oysaki sağlıklı iyi hissetmen için gereken bunun çok daha üstü, avrupada 60 civarı isteniyor. Bizde de ekrana çıkan bazı doktorlar artık bunu gündeme getiriyor, hastanelerdeki referanslar yeterli değil diye.
B12 için de 200 civarıysa normal görünür ancak 500 olması gerekir.
Bunun gibi nedenler de olabilir.
  • epitaf  (14.06.21 01:07:37)
demir eksikliği

  • ercumentcozer  (14.06.21 11:26:34)