[]

Şirket üzerine kayıtlı aracı satın alır mıydınız, biz güvenemedik?

Sahibinden.com'da bir ilan gördüm iletişime geçtim. Ama özel mesajla verilen numarayı arayınca aracı kullanan kadın değil kardeşi çıktı. Kardeşi de Ankara'da yaşıyormuş. Kadın İstanbul'da kullanıyormuş aracı, Kadıköy'de Kur'an hocasıymış falan fişman.

Kendi şirketleri üzerine kayıtlıymış araba. Satış olursa kardeşine vekalet vereceğinden falan bahsetti. Arabayı detaylı sorgulattım. 5 sene alındığından beri kaskosuz kullanılmış. 2 yıl önceki kazanın tramer sorgusu çıkmıyor. Ekspertiz raporuna işlenmemiş çünkü. Kullanan adam olmadığı için detaylı bilgi veremedi. Ya yok önemli bir şey değildi, ona da kadın çarpmış zaten falan dedi.

Bak adamım söylediğinin haricinde bir şey çıkarsa almam ekspertizde siz ödersiniz dedim. Söyleyin başka arabanın nesi var olumsuz olarak. "Valla olsa söylesek keşke" falan çekti sonra dedi motor suyunda eksiltme vardı onu yaptırdık ama dedi.

Bugün görmeye gidebilirdik ama gidecek arkadaş bulamadım adama telefonda da dedim bak cumartesi gelemezsem salı gelebilirim size whatsapptan yazıcam dedim ve telefonu kapattıktan sonra cumartesi gelemeyeceğim sonra gelirsem haber vereceğim size dedim adam direkt numaramı silmiş ya da engellemiş çünkü profil fotoğrafı gözükmüyordu. Zaten kendi dedi öğlen 12'ye kadar müsait kardeşim Kocaeli'ne gidecek diye.

Arkadaşım da şirket üzerine kayıtlı arabalarla dolandırıcılık yapıldığından ve noterde paranın yollanacak hesabına çok dikkat edilmesi gerektiğinden falan bahsedince direkt vazgeçtik.

Ben şunu anladım. Arabayı herkes 150Bine koyduysa ve 140Bine koymuş biri 1-2 haftadır satamamışsa o arabada bir b.kluk çıkıyor.

SORU: Siz ne düşünüyorsunuz ve 2.el araba alırken nelere dikkat etmek gerekiyor noter aşamasına kadar vaktiniz varsa yazabilirsiniz ve burada 2.el araba bakan diğer arkadaşlara da bilgi vermiş oluruz.

SONUÇ: Elalemin yokuşta scooterla kapışan, kamyondan selektör yiyen çöp arabasına 150Bin TL vermekten vazgeçtim.

 
"kullanan kadın değil kardeşi çıktı. Kardeşi de Ankara'da yaşıyormuş. Kadın İstanbul'da kullanıyormuş aracı, Kadıköy'de Kur'an hocasıymış falan fişman.

Kendi şirketleri üzerine kayıtlıymış araba. Satış olursa kardeşine vekalet vereceğinden falan bahsetti."

böyle karmaşık işlere hiç bulaşmam. bütün bunlar beni hiç ilgilendirmiyor, neden anlatıyor? kesin bir dolandırıcılık var.
  • heeresgruppe  (12.06.21 16:05:06) 
Ya araba mi kalmadi karmaşık işlere girme.


  • lion de la Turquie  (12.06.21 16:13:22) 
Birinci paragraftan sonra daraldim, gerçekten araba mı yok yani dünya kadar para veriyorsunuz hiç gerek yok böyle risklere girmeye


  • sanguine  (12.06.21 18:08:56) 
teferruat dolandırıcılığın ilk kuralıdır. küsüratlı söyleyeyim de salladığım anlaşılmasının genişletilmişi gibi.

diğer kural da sezgilerine güven, araç alma heyecanına kapılıp içine sinmeyen, şüpheye düştüğün aracı alma. gerisi zaten basit kaliteli bir ekspertiz, ruhsatta araç sahibi kimse para onun hesabına yatar.
  • orpheus  (12.06.21 21:05:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.