[]

yaw bu pokemon go nedir?

bunun amacı nedir? kaç yaş grubuna hitap ediyor? insanlar neden bunu oynuyor? maddi bir geliri var mı? sonunda noluyor?
 
Niantic isimli firmanın Ingress diye bir oyunu vardı gps bazlı şehri dolaşarak bazı portallar açıp kapayıp açık havada yürüyerek, bisikletle falan oynanan bir oyundu. Gerçek dünyada koşturup bazı görevler yapma diyebiliriz kabaca, takımlar falan vardı ilginçti.

Pokemon Go'da ingress'in pokemon giydirilmiş hali. Pokemon nintendo'nun oyunu animesi bizim memlekette de dönmüştü malum. Bu oyunda pokemon'ları tek tek yakalama esası vardır, pokemon go'da da gezinip sağda solda pokemon yakalama esası var diye leş gibi özetleyebiliriz.

Amacı oyun :) Eğleniyor insanlar.

Kaç yaş grubuna hitap ediyor, pokemon ilk 90'lı yıllarda çıkmıştı o dönemde çocukluğunu yaşayanlar şu an 30'larını sürüyor bu sebeple yetişkinler de kapıldı bu oyuna. Ama nintendo'nun her yeni seyyar konsolunda yeni versiyonları çıktı bu oyunların bolca ve her nesilin kendine denk düşen pokemon nesili ile anısı var o sebeple pokemon seven çocuk da var büyük de var şu an.
  • hedep  (11.06.21 10:51:21 ~ 16:36:38) 
Ben de araya soru kaynatayım; bir ara aşırı popülerdi, sonra azalarak bitti derken bu aralar tekrar hortladı. Hortlamasının sebebi ne?


  • himmet dayi  (11.06.21 11:16:00) 
Hortlamasinin sebebi "bildigim kadariyla" turk marketine girmis olmasi. Eskiden marketi degistirip indiriyodu insanlar.

Populer olmasinin sebebi eglenceli olmasi, disari cikiyowun pokemon yakaliyosun filan. Eskiden hepimizin hayaliydi
  • fakyoras  (11.06.21 11:40:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.