[]

Diş

Arkadaşlar kanal tedavisi olmuş dişlerim vardı üstte, bunlardan bir tanesinin yarısı kırıldı geçen ay üşengeçlikten doktora gitmeyi erteledim, salak kafam. bugün yanında olan dişinde bir kısmı kırıldı. nasıl bir yol izlenir şimdi, dişsiz kalacam diye bünyemi bir korku saldı.
 
6 senedir dışı kırılmış dolgu ile yaşıyorum. Daha bir şey olmadı. Geçen başka diş için doktora gittim. Buna da kaplama yapmanı öneririm dedi. Size de öyle yaparlar muhtemelen. Çekecek halleri yok.


  • elorelia  (10.06.21 21:06:12) 
Bazı doktorlar o dişi kaplama yapmadan da dolgularla kurtarabiliyorlar. Arkadaşımın ön dişin yarısı kırıktı. Dişi dolguyla uzattı falan yani ne tür bir dolgu bilmiyorum ama diş şuan gayet orijinal hoş duruyor. Ama bazı doktorlar da dişi küçültüp üstüne kaplamayı döşüyor. Belki dişin de durumuyla alakalıdır ama önerim, devlet hastanesine gitmemeniz yönünde olur. Zaten diş hekimleri de komple izinli.


  • makarnacanavari  (10.06.21 21:09:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.