[]

fitness alanımı daha optimize hale getirebilir miyim?

asıl ağır set döküm plakalardan oluşuyor, kum dolu setler de bazı hareketlerde ve ısınmada iş görüyor, devamlı plaka takıp çıkarmak gerekmiyor onlar sayesinde. döküm seti 2x16-22.5 arasında kullanıyorum.

mesela shoulder presste max ağırlıkta giriyorum, şimdiye kadar parkeler zarar görmesin diye 45kg demiri bi anda bırakmayıp yavaşça indiriyordum ama bu oda boşaldı bikaç gün önce ben de ağırlık kısmını buraya aldım. eskiden depo halindeydi ama çekyatlar gardolaplar baza vs. gidince yer açıldı.
alta 2 kat halı serdim üstüne de bu minderleri attım, çok kaymasınlar diye minderlerle duvarlar arasındaki boşluklara da diğer halıları attım ama hala biraz kayıyorlar veya dambıllar minderlerin kesişimine denk gelip arasını açıyor. parkelerin içine etmemek için nasıl bu minderlerin kaymasını önlerim?

aklıma iki kat halının arasına minderleri koymak geldi ama bu durumda zemin düz olmayacak bench stabil duramayacak sanki? minderleri birbirine mi diktirsem? çözüm olur mu? dambılı üstüne ilk saldığımda dikişler açılır mı nolur? çok masrafa girmeden bi çözüm bulsak güzel olur.

i.imgur.com

 
Evde yere ne koysan ağırlık atılmaz. Zaten ağır deadlift vs. yapmıyorsan gerek de yok. Düz halının üstünde çalış gitsin. Böyle stabil olmaz.


  • arnold schwarzeneger  (09.06.21 19:25:14) 
@arnold niye atılmasın? mesele komşulara gürültü olmaması filansa giriş kattayım altım bodrum. yan dairem de boş ama dolu olsaydı bile komşulara ses gitme imkanı yok. bir yanı koridor 2 yanı benim diğer odalarım bi yanı da dışarısı. yan daireyle ortak duvar yok bu odada.
parkelerin zarar görmesini önleyebilirsem başka bir problem yok.

olimpik dambıl filan olsa neyse ama önce dize indirme imkanı yok bar çıkıntısı kaldığından, yavaşça indirip bırakmak zor bunlarla. zorlarsam sakatlık çıkacak bir gün. ha parkeleri korumak imkansız veya çok masraflıysa da yine atarım çıkarken neyse depozitodan kesilir artık.
  • konetsu  (09.06.21 20:00:31 ~ 20:04:39) 
O zaman Decathlon’da yer kaplama matları var. Onlara bir bak derim.


  • arnold schwarzeneger  (09.06.21 22:09:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.