[]

Tavsiye

1.70 boyunda erkeğim. 30 yaşındayım. .
kilo verip 70 kilo civarına düşünce çocuk gibi oluyorum (lol)
kilo alınca yanaklarım şişiyor ve boynum kalınlaşıyor. bacaklarım kalınlaşıyor. göbeklenmeye aşırı müsaitim.
şimdi bana öyle bir şey lazım ki, olabileceğimin en iyisi formuna girmek istiyorum.
70 veya 68 kiloya kendimi sabitlesem bile bu "küçülme" hissini sevmiyorum.
üst vucut ve alt vücut çalışsam bu beni daha iri gösterir mi, yoksa hepten kısa ve geniş hale getirip naim süleymanoğlu gibi gösterir mi?
(rahmetli 1,47m, ben 1,70m)
optimum fiziğe sahip olmam için ne önerirsiniz?

 
Bence kesinlikle vücut çalışıp fit bir görünüm kazanın. Zaten öyle hemen iri görünmek gibi bir durum olmaz. İsteseniz de olmaz. Vücudunuz forma girsin. Göbek olmasın. Omuz göğüs ve kollarınızı da ağırlık çalışarak biraz şekillendirmeniz bence yeterli olur.


  • sorularimicinfeykhesap  (06.06.21 15:08:42) 
aynı boydayız 69 kiloyum %15-16 civarı yağ oranım var halen yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum, ne yaş ne de hacim olarak küçük hissediyorum. (yaş 26 bu arada)

göğüs-omuz önemli bence görünüm için.
  • signore  (06.06.21 16:01:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.