Kedimin sırtındaki yara iyileşmiyor :(

Fındık kadarken gittik veterinere, yaptıkları şeyler işe yaramadı. Ben sargı yapın dedim ama açıkken daha iyi iyileşir dediler bu hale kadar geldi.
Kedi bahçede yaşıyor, yakalık takarsam çok mağdur olur, başka kediler de geliyor zaten.
Krem hazırladılar, zyrtec verdiler ve bazı vitaminli damlalar verdiler 15 gündür aksatmadan yaptım ama sonuç bu…
2 aydır bu yarayla uğraşıyoruz.
Erkek kediler ısırınca olmuştu, epeydir ısıran görmedim, kendisi yalayıp kanatıyor kabuk bağladıkça.
Başka veterinere mi gitmeliyim?
Başına gelen var mı? Nasıl geçirilir fikri olan var mı?

kıyamam geçmiş olsun bence yarası iyileşmeden salmayın
-dışarıda her türlü o yara yeniden kötüleşir ve enfeksiyon kapma olasılığı çok yüksek
-kabuk bağlaması açısından bildiğim kadarıyla yaranın açıkta kalması lazım
-yakalık boyunluk olmadan devamlı yalaması ilacı da yutması anlamına gelir bu da zararlı kediniz için.
-bir başka vet.e daha sorun tabi ama yarası çok büyük görünüyor dışarıda durdukça düzeleceğini sanmıyorum =(
  • windymimas  (04.06.21 22:10:41 ~ 22:11:14)
Biz felçli köpeğimizin dev yatak yarasını baticon+oksizinc pomatla geçirmiştik. Ama o tabi ev ortamında bakılıyordu, düzenli pansuman yapabiliyorduk, temizdi vs.

Çinkolu kremler baya işe yarıyor demek istediğim o. Gerçi siz de bir krem sürüyormuşsunuz ama bunu da bir veterinerinize danışın isterseniz.
  • buff  (04.06.21 22:16:58)
veterinere soyleyin ve barf deneyin.

  • dio  (04.06.21 22:52:39)
Geçmiş olsun. Furacin ve fucidini karıştırıp sürün. Yakalığa gerek yok bence fakat kedi merhemi yaladığı için gün içinde sürekli meehemi tazelemelisiniz. Benim dikişleri açıkan kedimin açıklığı 10 günde kapandı. Merhem öncesinde batikonla temizleyin. Neehemleri karıştırmayıp bir fucidin sonraki seferde furacin şeklinde dönüşümlü olarakta kullanabilirsiniz

  • rapisa  (05.06.21 00:41:13)
Batikon yaranın derinleşmesine neden olmaz mı? Böyle bişey okuduğumu hatırlıyorum

  • megalomaniac  (05.06.21 11:38:04)
Ben batikonu her merhem öncesinde sürmedim. Günde 1 kere sürmüşümdür

  • rapisa  (05.06.21 14:17:15)
Baticon yarayı kurutuyor.

  • buff  (05.06.21 22:53:52)
Batikonu veteriner kullanmamı söyledi. Kurutuyor diyen arkadaşlar yaranın mikrop kapmaması için ne kullanıyorlar?

  • rapisa  (07.06.21 12:57:55)
Bu arada kediniz nasıl oldu

  • rapisa  (10.06.21 02:34:42)
İyileşti diyebilirim epey küçüldü yarası.
Herkesin aklında bulunsun ActoVet diye bir jel var müthiş yara iyileştiriyor, kurutarak küçültüyor.
Beraberinde vitaminler kullandı b12, d, k, bir de probiyotik 3 farklı damlayı her gün içti(ya da yaladı demeliyim:)
  • megalomaniac  (22.06.21 23:40:07)