Geri görüş kamerası ve garanti uzatma

Skoda Scala için kapora verdik, bir aksilik olmazsa pazartesi ya da salı aracı alacağız. Yalnız premium paket bir üst dilime geçtiği için alamadık, alt pakette de geri görüş kamerası yok. 2100 TL'ye ekletebiliyormuşuz. Sizce eklemeli mi, yoksa dışarıda mı yaptırmalı? Garanti dışı kalabilir filan dedi ama nedir aslı?

Bir de niyetimiz aracı uzun süre kullanmak, 5-6 bin liraya garanti süresi uzatılabiliyormuşuz, uzatmak mantıklı olur sanıyorum? İlk sıfır aracımız dolayısıyla kafa karışıklığı var.

Yetkili olmayan bir serviste kamera taktırırsanız ve elektrik aksamla ilgili herhangi bir arıza oluşursa (kameradan bağımsız olsa dahi) araç garanti kapsamı dışında kalabilir.

5-6 bin liraya garanti süresini ne kadar uzatıyorlar? Ben olsam yaptırmayı düşünürdüm ama 1 sene uzatıyorlarsa 6 bin lira fazla.
  • himmet dayi  (04.06.21 08:26:31)
@himmet dayi aracın 2 yıl garantisi var, 3 yıl uzatabiliyoruz.

  • gmzo  (04.06.21 08:41:39)
2100 TL orijinal geri görüş kamerası için çok iyi fiyat, kesinlikle taktırın bence. Dışarıda yapılan uygun olur ama orjinali tutmaz. Garanti problemi de cabası.

Garanti süresi uzatma da sizin tercihiniz. Ben kendi aracımda süre bitince duruma göre uzatmayı düşünüyorum.
  • ozgurluk savascisi  (04.06.21 08:58:27)
1600 lira demişlerdi geçen sene bu zamanlarda. bir de elimizde yok. gelince haber veririz demişlerdi. 2100 lira verilebilir. keşke vaktinde taktırsaymışım diyorum.

  • sutlu nescafe  (04.06.21 09:01:41)
Hocam 200 kusur bin lira para verip 2100den kaçmayın. 0 arabayı da oto elektrikcilere elletmeyin.

  • westblack  (04.06.21 09:10:54)
2100tl icin sifir araca orjinal taktiririm.

VAG grubu oldugu icin bence ilk 5 sene pek ariza cikartmaz, en azindan benim deneyimim oyle. Ama 2 sene garanti rezillik resmen, cakallik. Yurtdisinda direk 5 sene 100bin km garanti veriyorlar bu araclara..
  • cooperr  (04.06.21 09:16:13)
@ozgurluk savascisi hocam aracı aldıktan sonra ilk bir ay içerisinde uzatmak gerekiyormuş.

@cooperr ülkede çakallık içermeyen bir şey kalmadığı için şaşırtmıyor bile bunlar artık. internette biraz baktım da, şanzımandan dolayı önermiş birçok kişi garanti uzatmayı.
  • gmzo  (04.06.21 09:38:55)
bu arada banada dediler garanti uzatmayı ama uzattırmadım. vites konusu beni de düşündürüyordu. dedim ki sürekli yetkili servise giderim. bişey olursa iyi niyet garantisinden faydalanırım. çok km yapmayacağım için çok durmdım üstünde.

  • sutlu nescafe  (04.06.21 09:48:40)
Geri görüş kamerası bence çok elzem değil ama satarken fiyatı artıran bir şey, o yüzden ekletin gitsin.
Uzatılmış garanti ise aşırı şanssız değilseniz çok gerekli değil. Sürekli yetkili serviste bakım yaptırırsanız kısa orta vadede bir problem olmaz zaten.

  • roket adam  (04.06.21 10:04:55)
Geri görüş elzem değilse almayın. Uzun vadede kullanılmıyor.
Garanti uzatma ikinci el satarken tercih sebebidir. Yaptırın özellikle vag grub oto vites için değer.
Hayırlı olsun. Araba yanüyür hocam
  • gatherer  (04.06.21 13:04:26)