Şiddetli baş ağrısı

Merhabalar

Doktora gideceğim bu hafta içi ama çok merak ediyorum, belki bir doktor, bunu yaşayan biri vardır diye sormak istedim.

Belirtilerim
-ense alın ve gözde aniden gelişen ağrı
-başta ağırlık
-başımda sanki metal toplar var gibi, hareket ettkçe çarpıyorlar
-sese ve ışığa aşırı duyarlılık
-sol şakaktaki damarın şişmesi ve çok hızlı atması
-hareket ettikçe gözlerimde kararma
-bazen kafa derimde karıncalaşma

*yüksek tansiyon kolesterol gibi sağlık problemim yok. Aniden gelen ve ağrı kesici masaj duş hiçbir şekilde geçmeyen böyle bir durumdayım. Uzun bir süredir ara ara gelip yokluyor birkaç gün takılıyor gidiyor. Ya da bir iki saat durup gidiyor. Uzun süredir kendisi benimle. Son zamanlarda çok daha sık yaşamaya başladım sadece.

Google’dan aratıp stres yapmaya ya da olmayan semptomları hissetmemek için bakmadım. Ama nedir bu ne olabilir yaşayan bilen var mı aramızda?

sorudan bagımsız sadece bilgi. cevremde de birkaç kişi bundan şikayetçi olduu için bi google trends'e bakayım dedim. son 12 ayda baş ağrısı büyük çıkış yapmış aramalarda. yani birçok kişi bu dertten muzdaripmiş.

  • buenosdias  (31.05.21 16:25:33 ~ 16:25:52)
yazdığınız 7 belirtinin 4'ünü yaşıyorum şu an ve 2 hafta önce boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı başlangıcı olduğunu öğrendim. aynı şekilde ağrıdan resmen ağlayacak duruma gelmiştim ve duş kas gevşeticiler vs asla işe yaramıyordu. eğer ağrı olan bölgelere baskı uyguladığınızda veya sıcak havlu, kompres vs yaptığınızda iyi geliyorsa sizde de aynısı olabilir.

ama migreni de düşündürüyor yazdıklarınız. sonuç olarak nörologa gitmenizi öneririm. geçmiş olsun.
  • amugochi  (31.05.21 16:46:55)
selam dostum, geçmiş olsun. aramıza hoşgeldin. bu saydıklarının tamamına yakını bende de var ve doktora gittiğimde beyin MR'ı vs çekildi başka bir soruna rastlanmayınca migren teşhisi kondu. relpax ve düşük doz antidepresan yazdı.

not: medikal öneri değildir. sende durum farklı olabilir.
  • makarnavodka  (31.05.21 17:01:51)
mutlaka nörolog kontrolü+1

anlattıklarınız önemli oranda benim migren belirtilerimle örtüşüyor.
  • Phoebe  (31.05.21 17:31:11)
Maddelerin cogu benim migren belirtilerimle de ortusuyor. Ama muhakkak noroloji +1

  • invictae  (31.05.21 22:47:19)
Bu migren geçebilen bir şey değil mi?

  • makarnacanavari  (31.05.21 23:26:49)
migren hop diye tedavisi olan bir sey degil ama ilaclar ve / veya tetikleyici sebepler (varsa) bulunarak agrilarin siddeti ve meydana gelme frekansi dusurulebiliyor.

  • robokot  (31.05.21 23:33:28)
Mirgrenin neyden sebep oldugu bile tam olarak bulunabilmis degil. O yuzden sadece semptomlari tedavi ediliyor, neyin tetikledigini bulmak gibi gibi seyler. O yuzden tam olarak tedavisi olan bir sey degil.

  • invictae  (01.06.21 11:53:30)
o kadar çok migren çeşidi var ve bunlar zaman içinde sizde biçim değiştirebiliyor ki, bir dönem iyi gelen ilaç veya yaklaşım bir başka dönem etki etmeyebiliyor. o açıdan bu teşhisi alırsanız şayet en makul olan iyi gelen şeyleri ve tetikleyen kouları bulmak, buna uygun bir yaşam yürütmeye çalışmak. başka migren duyurularında bir hayli önerim var, bulabilirseniz faydası olabilir.

  • Phoebe  (01.06.21 12:07:55)