Fiat linea düz kullanıcı

Selamlar, şu an skoda roomster 1.4 benzin/lpg aracım var. 270.xxx km de ileride oluşabilecek masrafları da düşünerek kmsi düşük bir araç düşünüyorum.
Kendi aracımdan memnunum ama km olayı düşündürmeye başladı.
Linea 1.3 dizel veya 1.4 benzin/lpg düşük km 110.xxx tl civarlarına temiz hatası, bulunuyor.
Beklentim şu şekilde, bakımlarını düzenli yaptıran biriyim, başım ağrımasın bagaj geniş olsun, aşırı konfor beklentim bu segmentte malesef yok.
Lineya geçiş iyi bir tercih olur mu?

Linea 1.4 çok performanslı değil. Uzun yol veya dik yokuşta sıkıcı gelebilir (75 beygir). Ama diğer beklentilerini karşılar.

  • infernalcadre  (27.05.21 14:39:18)
Linea benzinli alma derim. 1.3 dizel süper.

  • entropik  (27.05.21 14:59:02)
Yani herkesin kişisel tercihidir ama yazmadan duramayacağım:)

Roomster ne de olsa skoda. Volkswagen grubunudan bir araç ve bildiğim kadarıyla konforlu bir araç.
Fiat linea ise tamamen bir yerden bir yere götürsün diye yapılmış,
epey konforsuz bir araç.

Konfor beklentim yok demişsiniz ama,Roomster sonrası liena tadınızı kaçırabilir. Bir de açıkcası linea gibi bir araç için 110bin fazla geldi bana. Tamam volkswagen grubu araçlar bulmak zor bu fiyata yeniden

Şu anlamda fazla, o fiyata daha konforlu hyundai, toyota, honda, ford gibi markaların araçlarına bakabilirsiniz. Ne bileyim i30, i20 falan bulmak mümkün. Focus olabilir.

Zorlasanız belki corolla falan bile bulursunuz. ya da 115-120lere çıkabilirseniz.

Aynı fiyata ya da %10 üstüne biraz daha iyi alternatifler varken onları da değerlendirirdim ben.
  • anten  (27.05.21 15:56:05)