[]

adroidde webview uygulaması yapmak basit mi?

bi dersin projesi için lazım. hem masaüstü site hem mobil olması gerektiğinden aynı veritabanına bağlanacak ayrı bi mobil uygulama zor olacak benim için. daha öğrenciyim ve android programlamayla ilgili tecrübem yok, öğrenmek lazım tabi ama yetişmez.
ben de yine masaüstü sitesi gibi ruby ile mobil arayüz yapıp android uygulamasının bu mobil arayüze erişmesini istiyorum.

tekrar back end yazmam gerekmeyecek sadece front end yazıp geçeceğim. onda da ortak yanları olduğundan direkt masaüstü arayüzden kopyalayabileceğim kısımlar da olacak bayağı zaman kazandıracak.

atıyorum masaüstü site www.projesitesi.com ise mobil arayüz de www.projesitesi.com/mobile olacak, uygulamanın tek yapacağı bu siteyi göstermek olmalı. "Progressive Web App" deniyormuş buna. internal bi olayı olmayacak yani bildirim vs. yok. güzel basit bi rehber var mı bu konuda bildiğiniz?

 
arkasına sadece url bağlayacaksan çok uğraşmazsın, internetten sample fullscreen webview app bile bulsan işini görür
örnek

www.tutorialspoint.com
linkteki örnekte
super.onCreate(savedInstanceState);
satırından sonra
getWindow().requestFeature(Window.FEATURE_NO_TITLE);
eklersen tam ekran açılır
  • nahtoderfahrung  (24.05.21 22:06:18) 
Evet çok basit:) toplam 10 satır kod.


  • kaptan maydanoz  (24.05.21 22:42:56) 
basit. geri tuşu bas gibi şeyleri ayarlamak ayrıntılar var


  • ShadowOfMoon  (24.05.21 22:49:42) 
bayağı kolay gibi görünüyor :D daha android studio bile kurulu değil ama halledilir bi ara :)
yapamazsam yardım isterim artık ^^

  • konetsu  (25.05.21 05:00:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.