[]

arabanın ön hoparlörünü değiştirmek

orjinal hoparlörün sesini çok beğeniyorum ama belki farklı bir markanın daha iyisi vardır.

aynı özellik ve boyutlarda olduğunu nasıl anlayabiliriz.

ve farklı bir marka taksak biri orjinal diğeri farklı olunca sıkıntı olur mu?

ne dersiniz?

 
tüm sistemi komple değiştirmeden, masrafa girmeden anlamlı bir değişim göremezsiniz bence.


  • co2s2  (17.05.21 17:29:19) 
Ölçüler cm olarak değişiyor, ön kapı hoparlör ölçüleri genelde 13-15-16-17 cm olur.

Fişi universal olan hoparlörler aracın fişine uymaya bilir ama basit bir bağlantıyla bu sorun bertaraf ediliyor.

Bazı kaliteli araç markalarındaki hoparlörler dışarıdan parayla alacağınız sıradan hoparlörlere oranla daha iyi ses veriyolar.

Ama paraya kıyıp cidden kaliteli hoparlör alacaksanız gece ile gündüz gibi fark ediyor.

Ama araç ses sisteminizin çıkış gücünü öğrenmek ve buna uygun bir hoparlör almalısınız, uygun derken ne taksanız çalar mutlaka.

Ama 45 watt çıkışı olan teybe kalkıp da RMS değeri 60-70 watt olan bir hoparlöre bütçe ayırmak mantıklı olmaz.

O zaman işin içine anfi vs de girer, fakat ölçüye uygun deneyerek/dinleyerek alabileceğiniz hoparlör olursa takıp dinleyip alınabilir.

Araç marka/modeline göre tavsiye için forumlara bakılabilir, x marka y model hoparlör aldım çok fark etti diye tavsiyeler varsa denenebilir.
  • John Bloor  (17.05.21 18:04:59) 
Hoparlörün ses kalite ve seviyesine olan etkisi amfiden daha azdır. Dandik amfi varsa istediğin speakerı tak fark yaratmaz.


  • bana kedicik derdi  (17.05.21 18:26:37) 
Edit: dandik amfiden kastım stock teybin çıkışı.


  • bana kedicik derdi  (17.05.21 18:26:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.