huzurum bozulur diye siyasete girmekten korkanlardan mısın

ben öyleyim

ya sen?

ben siyasetin *** çukuru olduğunun bilincinde, düşünce dünyana en uygun partiye bile girsen orada köşe kapmış ciğeri beş para etmez insanlarla dolu olduğunun şuurunda ve siyaset ile bir şey değişmiyeceğinin farkında bir bireyim. ayrıca bir kaç sokak röportajını izleyip görebileceğiniz sağını solunu bilmeyen insan sürüsüne laf anlatmakla geçirecek ne ömrüm var ne sabrım.

  • Ufuk  (17.05.21 00:47:27)
Huzur yok zaten olsa düşünürdük.

  • olaylar olaylar  (17.05.21 00:50:34)
fikre saygı göstermeyen, dinlemesini bilmeyen, kendi fikrini empoze ettirmeye çalışan veya sen kendi fikrini söylediğin zaman, ötekileştirilme ortamları olduğu için korku değil de boşuna nefes yorulduğundan girmiyorum.

bir de gelişmiş toplumlarda siyasetin de yeri var ama bizim ülke kadar değil. oksijeni daha faydalı işlere harcamayı tercih ediyorum.
  • evimin paspasi  (17.05.21 01:05:03 ~ 01:06:11)
Girmek biraz zor yalnız, soru sanki gir demişler de girmiyormuşuz gibi olmuş. Zaten istesek de bir milletvekili odacısı bile olmak kolay değil.

Ben işimden gücümden memnunum ve zaten girmek imkansız gibi bir şey , bu nedenle girmeyi düşünmüyorum.
  • eksisozlukokuryazari  (17.05.21 01:39:54)
parti mi kuruyosun bizim gibiler için? Çok adam toplar gibi bi soru olmuş :d

Valla huzurla alakası yok, hatta türkiye'de bi geleceğim olduğuna emin olsam (ve memuriyet ihtimalim olmasa) çoktan bi partiye üye olup gençlik kollarında aktif çalışırdım son 4-5 yılda. Siyaseti takip etmeyi, arkadaşlarla geyiğini yapmayı, yeni kurulan partileri analiz edip ittifak ihtimalleri kurmayı falan aşırı seviyorum. Özellikle siyasi parti logoları uzmanlık alanım :d

Kendi partimin hayalini kurmaktan (isim logo vs bile hazırlamıştım) siyaset sahnesindeki partilerden birine (halihazırda büyük olan ya da henüz küçük bir etkisi olan) katılmaya kadar pek çok plan ve hayal kurdum. Dediğim gibi sorun ülkedeki geleceğimden emin değilim ve burada kalırsam muhtemelen memur olacağım için parti üyeliğim olmayacak.
  • nundu  (17.05.21 02:47:03)
işim var diye siyasete girmiyorum. kariyerim olmasa işsiz olmasam kesinlikle siyasete girerdim.

  • roket adam  (17.05.21 11:37:48)
Huzurum bozulur göre değil, siyasetle uğraşan insanlarla ortak bir yanım olmadığı için giremiyorum.

  • etna  (17.05.21 14:36:48)
siyasete girmekten kasıt, konular hakkında yorum yaparken siyasete girmek mi yoksa bildiğin meslek olarak siyasete girmek mi? 2.'si pek öyle elini kolunu sallayarak yapılabilen bir şey değil bildiğim kadarıyla, soruya bakınca sanki niye danaya girmiyorsunuz gibi sorulmuş, enteresan o açıdan.

  • del piero10  (17.05.21 14:47:47)
"dolu şehir
boş insanlar"

sevgili arkadaşlar gerçekten de arkadaşın yukarıda dediği gibi bu insan yığınları için ne çene harcamaya ne tek bir damla ter dökmeye, ne de strese girmeye zerre değmeyeceğini biliyorum, ancak çocukların geleceğinden, eğitimlerinden çalınması bomboş yetiştirilmelerinden harbiden çok rahatsızım

hayvanların şu ülke sınırları içindeki durumlarından, tabii alanlara yapılan
tahribatlardan dolayı bazen taşma noktasına geliyorum

yurtdışına çıkmış duramamış geri dönmüş bir bireyim ve son zamanlarda şu ülke içinde bizim gibi düşünenler için, mini, miniminnacık federal bir vilayet olsa da orada refah içinde yaşasak diye düşünmeye başladım

bu arada evet yakınlarım bazen gaza geitriyo gel seni şu partinin teşkilatıa alalım falan filan, oradan esti bu soru
  • izmirduyuru  (17.05.21 21:20:48)
siyasete girmekten kasıt nedir? önce ona açıklık getirmek şarttır.

bugün siyasette gördüğünüz insanlar dün girmedi bu işlere. yıllardır işin içindeler. düşünceniz milletvekilliği falansa bunun içinde ciddi bir maddiyat, kariyer, çevre gereklidir. küçük bir ilçede meclis üyeliği için bile çok ciddi bir meblağ ve çevre gereklidir.

yirmi senedir içindeyim siyasetin. siyasi bir partinin ilçe başkan yardımcılığı ve ilçenin amatör spor kulübü denetim kurul başkanlığı görevini yürütüyorum. ziraat odasının seçim listesindeydim seçimi eski başkana kaybettik. ilin şoförler odası seçim listesindeydim eski başkana kaybettik.

bu görevlerde tecrübe ve çevre sayesinde bulunuyorum. yeterli zamana (geçinmek için çalışmak zorundayım. pasif gelirler geçinmeme yeterince yeterli değil) ve maddi meblağa sahip olmadığım için zıplamıyor yerimde sayıyorum.
  • phonex  (17.05.21 21:29:37)
Türk siyaseti için fazla dürüst, saf ve iyi bir insanım.

  • put it in your appropriate place  (17.05.21 22:14:01)
kürt siyaseti için fazlasıyla korkağım.

  • spartamed  (17.05.21 23:14:21)