Iphone yazıların seçimi (copy paste için), imlecin kötü çalışması

Bir anormallik yok mu? Bir paragraf içinden dokunarak bir cümle seçmek istediğimde istediğim satırdan saparak alt satır üst satıra kaçıyor. Ya da bir kelimenin ortadaki harfini yanlış yaptınız, imleci oraya getirmek 1 dakika sürüyor. Bazen şansa tam oraya düşüyor. Kelime üzerine bir kez dokunulduğunda imleci ya başa ya sona kokuyor. Sürüklemediğiniz sürece ortasına düşmüyor çoğunkla. Bir ayarsızlık var. Androidde hiç böyle problem olmuyordu. Iphoneda imleci kontrol etmek niye bu kadar güç? Bu bir yazılım sorunu mu?

Not: android de kullandım hiç böyle problem yaşamıyordum. Yazıyı/ekranı büyüterek seçim yapıldığında uğraşma süresi azalsa da yine randımanlı değil. Sorunlar devam ediyor. Ayrıca space tuşuna basılı tutarak da imleci kaydırabiliyorsunuz fakat onda da hassas ayar yok.
4 yılı aşkındır iphone kullanıcısıyım.

10 yıldır iPhone kullanıyorum. Hiç öyle bir sorun yaşamadım.

Yazılı metin içinde imleci istediğin yere götürmek için klavyeye sert basıp (3D touch devreye girecek) parmağını istediğin yönde kaydırarak imleci hareket ettirebilirsin. 3D Touch ile metin içinde çıkan mavi dikey çubuğun iki harf arasına denk getirdiğinde metin imleci de oraya gider.

Senin yazmadığın metinlerde de yapacağın seçimin iki tarafında iğne beliriyor. O iğneyi tutup sürüklemek gayet basit geliyor bana. Zorlandığın kısmı anlamadım.
  • himmet dayi  (14.05.21 10:07:59 ~ 10:10:25)
Space veya başka bir tuşa basılı tutarak kaydırmak gayet hassas çalışıyor diye düşünüyorum, daha ne olsun?

  • Kahir ekseriyet  (14.05.21 10:08:32)
@himmet dayı
İşte o denk getirme işi sıkıntılı yahu. Dediğim gibi 4 yıllık iphone kullanıcısıyım, yeni keşfetmedim. Belki kullanılan pdf ocr’si ile de ilgili olabilir bilmiyorum.

  • neysene  (14.05.21 10:11:56)
diğer cevaplara katılmakla birlikte android'deki kolaylık yok. androidde metinin istediğin yerine tıklayıp iki harfin arasına koyabiliyorduk.

  • xrated  (14.05.21 10:38:40)
Uzun süre iPhone kullandıktan sonra Android'e geçtim, söylediğiniz şey Android'de daha zor geliyor. 3d touch ve space'e basılı tutarak kaydırmak çok rahattı.

  • kobuzchu kiz  (14.05.21 11:20:51)
İphone da bir şey kopyalamaktan nefret ediyorum. Aynen söylediğiniz şeyleri yaşıyorum.

  • somethinginthewayshemoves  (15.05.21 01:22:02)