Apex Legends oynayabiliyor musunuz?

Merhaba Gamer ahalisi,

Bundan bir süre önce Apex Legends'e göz atayım diye girmiştim ve birkaç el atıp çıkmıştım. Zor gelmişti. Bir daha selam vermemiştim. Nereden estiyse 2 gün önce yine başladım ve 2 gündür oynuyorum. Tabi bunda oyunun Steam'e gelmesi de etkili oldu. Bu sefer öyle böyle değil "Bu nasıl zor bir oyun?" dedim.

20 yıldır oyun oynarım, çok iyi oyuncuyu olduğumu iddia etmem ama kötü oyuncu olduğumu da kabul etmem. Ama bütün samimiyetimle söylüyorum ki bana bu zamana kadar böyle kompleks yaptıran, yeteneksiz olduğumu düşündürten başka bir oyun olmamıştır. Ben hayatımda bu kadar zor bir oyun görmedim. Yeğenim CS GO diye tutturduğu için bazen onunla oynarım, CS GO onun yanında resmen çocuk oyuncağı gibi. Zaten ikisi aynı kategoride değil ama sonuçta ikisi de rekabetçi diye geçiyor.

Bu oyunda adam öldürmek feci derecede zor. 17. seviyedeyim ama şu ana kadar 5 kill alabildim yalnızca. Millete bakıyorum takır takır kill alıyo. Dün yine bir maçtayken ben öldüm doğal olarak ve takımım iki kişi kaldı, takımımdaki oyuncunun biri tek başına 8 kill aldı. Üstelik 3rd party yemesine rağmen. Başarılı olma konusunda elinizdeki ekipmanın niteliği elbette önemli ama yetenek daha önemli bana kalırsa. Ben bu zamana kadar hiçbir oyun için rehbere bakma gereksinimi duymadım. Bu oyun için ilk defa dün rehbere bakma ihtiyacı hissettim.

Bir de oyunun şöyle kötü bir tarafı var, iyi oynayamayınca hırs yapıyorsunuz ve sizi daha da kendine çekiyor ve doğal olarak başına kilitliyor sizi. Kumarda kaybetmek gibi resmen. Her neyse Apex oynuyorsanız ne düşündüğünüzü belirtir misiniz? Fikirlerinizi, tecrübelerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba, yaşınızı belirtmemişsiniz ama yaş önemli. Yarın 36 yaşına gireceğim, turnuvalara da gittim, Rank de kovaladım zamanında competitive maçlarda, o zaman ne kadar iyiysem şimdi bir o kadar kötüyüm. Eskiden 2-3 deathmatch atmam yeterdi ısınmak için şimdi insta headshot yemekten FPS oynayamaz oldum. Aim lab var Steam içinde, onu indirip apex'e göre modifiye edip çalışabilirsiniz. Apex biraz "fast paced" bir oyun, ona göre adapte olmalısınız.

  • devorgilla the gunslinger  (10.05.21 18:06:26)
Geçen ay 30'a bastım. Refleksler de zayıflamış olabilir normal olarak. Genel olarak multiplayer oyunlar oynamam. Tek kişilik oyunlar oynarım. Onun da etkisi var muhakkak ama Apex Legends başka bir boyut benim için.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (10.05.21 19:04:18)