[]

kasaplardan dana yağı alabiliyor muyuz?

belli bir fiyatı var mı, ne kadar eder?

son 5 ayda 80kg filan kırmızı et yedim carnivore'um. ama göbek bitti bitecek yağ oranım düştü fit hale döndüm. abdominaller hellö demeye başladı :D
bundan sonra vücutta depolanmış yağ olmadığından yediklerimden daha fazla yağ almam lazım. günlük ortalama yarım kilo et yeterli olmayacak yakında, 1kg kadar yemek de bütçeyi fazla zorlar.

yarım kg et ve 3-4 yumurtayla yeterli proteini alıyorum açığım sadece yağdan, tüketimi et olarak değil de yağ olarak arttırsam diyorum ben de. kaç liradır yağın kilosu? yarım kilo ete ekstra 100-150gr daha yağ eklesem yeter herhalde. tereyağlı kahve filan da içiyorum günlük bi 50gr kadar da öyle yağ tüketimim var.

eti normalde migrostan alıyorum yani kasaptan alırsam sadece yağ alacağım, devamlı müşteriysen satar/bedava verir gibi olaylar söz konusu değil ne yazıkki. migrosa sordum genel merkezden bile istedim ama ilk kez böyle bir talep geldiğini söylediler kabul etmediler :D

 
Evet alıyorsunuz ve o kadar da uygun değil.

Mahalledeki markette bulunan kasap arkadaşa söyle sana ayarlar.
  • liberal  (07.05.21 18:08:10) 
saf zeytinyağı alın
yemekleri salataları yapın
hayvansal yağ (hele kırmızı et) yemeyin
  • summatinyourteeth  (07.05.21 18:14:32) 
summatinyourteeth carnnivore'um ben 5 aydır.
bitkisel ürünleri 99.99% bıraktım sadece kahve içiyorum. salata filan asla...

bitkisel besinlerin ne kadar zararlı olduğunu carnivore olunca anladım.
  • konetsu  (07.05.21 18:29:35 ~ 18:30:08) 
kuyruk yağı çoğu kasapta olur. eskiden bedava verirlerdi, son birkaç yıldır çok kıymete bindi. Kilosu 50 tl civarında şu an. ben şahsen menemen yaparken bile kuyruk yağı kullanıyorum, harika bişey.


  • cowboy  (07.05.21 18:37:35) 
hayat gercekten guzel
migrostan memnunum ben ya. uzman kasap markalı paketli ürünlerini alıyorum(kıyma ve kuşbaşı) genel olarak da kasap fiyatlarından daha uygun.
ghee ve tereyağ arasında laktoz alerjisi vs. olmayan biri için ciddi bir fark var mı ki? tereyağ zaten tüketiyorum. en sağlıklı seçenek dana yağı, tereyağ sadece ek bir tamamlayıcı niteliğinde sonuçta. ghee de temelinde aynı şey. daha saf hali sadece.

amaç zaten maliyeti uygun tutmakken kuzu etine geçmek de çok mantıklı değil gibi.

başka carnivore tanımıyorum ne yazıkki :(
  • konetsu  (07.05.21 18:40:17) 
cowboy kuyrukyağı kuzununkiydi sanırım bi ara o vardı migrosta ama uzun süredir stokta yok. donyağı mı içyağı mı ne deniyor dananınki işte benim istediğim.
detaylarını ayrımlarını ben de çok bilmiyorum 5 ay öncesine kadar kırmızı et yemezdim. et yediğimde tavuk tercih ederdim. yeni carnivore oldum :D

  • konetsu  (07.05.21 18:47:38 ~ 18:49:59) 
ghee dediğin şey sade yağ. süte alerjin ya da sindirememe gibi bi durum yoksa gerek olduğunu düşünmüyorum. tereyağla devam. iç yağ ve kuyruk yağı alabilirsin kasapta. beleş değil. fiyatı bulunduğun yere göre değişir bilemeyiz :D migros etini salla. mahalleliye sor. düzgün bi kasap bul. çok daha lezzetli et yersin.


  • glamdr1ng  (07.05.21 18:49:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.