Atm’ye gidebilir miyim?

Nakit lazım. Bazı sitelerde serbest deniyor bazılarında sadece emekliye serbest deniyor? Polis çevirse ne diyecem?

bugün gittim ortalıkta polis yoktu, sorsaydı da atm ye gidiyorum derdim e paraya ihtiyaç var alışveriş için

  • freebird5406_2  (04.05.21 17:04:17)
ya gidin abi gidin, ben de bu korkyu anlamıyorum.

öğlen dışarı çıktım termosa çay koydum parka gittik yedik içtik. bizimle birlikte onlarca insan vardı. dönüşte çarşıdan geçtik. balıkçıyı kasabı vs. anlarım da turşucu bile açıktı. fırının önünde öğle vakti kuyruk vardı.

eşim daha sonra toplu taşımayla üsküdar'dan sultanahmet'e gitti bir iş için, 3 saat dolaşa dolaşa işini halleti bir allahın kulu sormamış nereye gidiyorsun diye.

şehrin yarısı dışarıda fink atıyor, yarısı öğrenilmiş çaresizlikle kapı açık olduğu halde kafesinden dışarı çıkmıyor. bu durum iyice saçmasapan psikolojik bir fenomene döndü. tamam ilçe değiştirmek biraz ekstrem ama çarşıya atm'ye parka vs. gidin abi kasmayın. soran olursa (ki sorulma ihtimali binde bir falan) markete gidicem para çekicem de. bunun gibi 55 tane daha mazeret uydurabilirsin.

not: bunları istanbul merkez ilçeleri için yazıyorum, bu kadar merkezi olmayan yerlerde durum farklıdır belki.
  • sir gawain  (04.05.21 17:05:21 ~ 17:10:51)
Gidiliyo. Ben gittim para cektim baska hespatan, sonra gidip baska banka hesabina kirami yatirdim atmden.

  • e mice  (04.05.21 17:06:40)
Temel ihtiyaçlar için kendi mahallenizdeki atmye gitmeniz problem olmayacaktır ama @sir nickli arkadasın dedigi gibi şehirde fink atabileceğiniz manasına gelmiyor bu. Ankarada her yerde polis çeviriyor ve izin kağıdımızı soruyor.

  • onkiloversemtamamım  (04.05.21 17:08:37)
Ben dün hastaneye gittim ki Beylikdüzü gibi çok merkezi olmayan bir yerdeyim. Hem gidişte hem dönüşte polis durdurdu beni. Hastane ev arasındaki mesafe o kadar uzun da değil.

Ben acil bir durum yoksa 10.00-17.00 arasında gidin derim. Zaten alışveriş için para lazım.
  • fraise  (04.05.21 17:09:55)
sir gawain +1

  • kanlakarisikyagmur  (04.05.21 17:17:06)
valla genelgede serbest değil de 10-5 arası biz de çıkıyoruz açıkçası, zaten market mesafesinde atm de var.

  • roket adam  (04.05.21 17:20:53)
Bizim burda da heryere gitmek serbest. Eczanelere gittim. Bankslar açık insanlar bankalara girip çıkıyor. Polisler sadece arabaları çeviriyor. İnsanlar hep dışarda

  • efruz  (04.05.21 17:49:36)