[]

Domain Ne Zaman Boşa Düşer?

Birtane " .co " uzantılı domain var. 12.03.2021 tarihinde bitti süresi ve adım adım izledim.

Şuan whois bilgilerinde şöyle bir ibare yer almakta

Domain Status: pendingDelete icann.org
Domain Status: redemptionPeriod icann.org

Siteye girdiğimde ise "This Domain is NOT Suspended Anymore
This domain has all already been restored and not Suspended anymore. If you are the registrant of the domain please update your nameservers so it resolves to your site." yazısı var.

İnternette pendingDelete süreci 4-5 gündür yazıyor ama yaklaşık 2 haftadır pendingDelete sürecide domain. Tahmini olarak ne zaman boşa düşer? Ne zaman alabilirim bu domaini ben?

Tam tarih bitişinden itibaren 54-55 gün olmuş bugün.

 
75.günü backorder başlar, 80.gün düşer.


  • muratback  (04.05.21 16:52:48) 
@muratback: şuan pendingDelete yazması neden peki hocam? pendingDelete 5 gün sürüyor diye biliyorum.

backorder dediğiniz, ön siparişe açılacak gibi bir şey mi oluyor? çok popüler bir domain değil. kimsenin akıl edip alacağını sanmam. backorder'e girmeye gerek var mı?
  • bensanadedim  (04.05.21 16:53:58) 
@bensanadedim pendingdelete silinmeyi bekliyor demek, domain 75.gün backorder başlayıp 80.gün düşer.

Eğer çok önemli bir domain değilse backordera girmeye gerek yoktur. Fakat eski bir domain ve ilk kez düşüyorsa backorder gerekir.
  • muratback  (04.05.21 17:20:41) 
Geçen sene alınmış bir domain


  • bensanadedim  (04.05.21 17:25:22) 
@bensanadedim o zaman bir sorun teşkil etmez. Sadece şuna dikkat edin. .co domainler saat kaçta düşer ? Bunu araştırırsanız düştüğü gün domain sizde olur.
UTC 18:00 İla 18:30 arasıdır. (ekleme)

  • muratback  (04.05.21 17:35:01 ~ 17:37:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.