Iphone dışında alacak düzgün telefon yok mu?

-Huawei'de google yok. Zaten geçen yıl çıkmış telefonu bile halen 10Bin TL.
-Şayomi desen çakma Çin malı imajından hiç kurtulamadı gözümde 10Bin TL hayatta vermem.
-Oppo'ya desen Acun reklamlarından dolayı uyuz oluyorum, hayatta 10Bin vermem.

Geriye Samsung, OnePlus vs kalıyor. OnePlus ise garantisi sıkıntılı.

Samsung kalıyor geriye. Geçen yıl çıkmış amiral gemi S20'den orta segment Samsung'a geçenler var. Neden? S20 bataryası oyun oynanmamasına rağmen günü çıkarmıyormuş :D

S21de de şarj öyle aman aman gitmiyormuş ve ısınma problemi var diyorlar. S21 Ultra zaten 17Bin TL, hayatta o parayı vermem.

F/P Samsung A52 çıktı diyorlar Türkiye'de üretilmiş. İnternette bakıyorum kasada açılma var. :D Şayomi, Samsung vs Android ne alırsan al 4-5 Bin TL'ye 2 sene sonra çöp. Kamera vs zaten bayağı dandik kalıyor amiral gemilere göre.

Eee ne alacaz anasını satayım söylesenize?

Sonunda 10Bin TL bayılıp düz İphone 12 aldıracak bu hayat istemememe rağmen seve seve ya da seve seve.. Şarjı günü çıkarmasa da o stabilitesine yazılımına değer diye düşünüyorum.

BONUS SORU: Avrupa'da Sony, ZTE, Nokia, Google Pixel vs bir sürü marka var. Orada yaşasam alternatif bol, Samsung ya da Şayomi'ye mecbur kalmazdık. Türkiye gibi bir tüketim toplumunda neden Sony, ZTE, Google, Nokia falan satılmıyor, girmiyor bu pazara?

not: realme 7 pro kullanıcısı, pişman bir suser..

foto işi önemliyse xiaomi mi10t pro
değilse mi 10t

elimde iş telefonu olarak 4 yıllık mi note 3 var, içinde 17 mail hesabı (toplam 17GB) 4 tane whatsapp çalışıyor. hala hıphızlı hala pili 2 günü deviriyor.
  • valentinov  (04.05.21 15:15:42)
@valentinov

Nedense şu 2 gün bataryası dayanan telefonlar bi bana denk gelmiyor.

Telefonu uçak modunda falan mı kullanıyorsunuz napıyosunuz :P Hiç mi 4G açmıyorsunuz.
  • Cesario  (04.05.21 16:01:17)
there's no perfect phone :)

  • freebird5406_2  (04.05.21 16:03:57)
aynı durumdaydım. xiaomi kullanıyordum. baktım düzgün bir telefon için 6-7 bin'ler vereceğim, araştırdım da araştırdım. en sonunda şu noktaya geldim;

paraya kıyacaksam android almayacağım. gittim iphone 11 aldım 7200'e. çok da memnunum. daha önce apple'daydım sonra xiaomi'ye geçmiştim. tekrar apple'a döndüm. verdiğim en doğru karar. apple rahatlık hocam. 10 bin tl'ler vereceksen hiç düşünme apple al. android için o kadar para asla ama asla değmez.
  • ilgeru  (04.05.21 16:05:50)
Geçen sene Redmi 8 aldım. 1500 tl'ye. Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Bozulana kadar kullanırım.

  • OrangeYellow  (04.05.21 16:13:58)
Telefona 10k vermem için herhalde milletvekili maaşı almam lazım. Ben olsam yarı fiyatına SE 2020 alır geçerim.

  • bruce mclaren  (04.05.21 16:19:17)
@bruce

4.7 inç ekranı var. o kadar küçük telefonu kullanamam.
  • Cesario  (04.05.21 16:41:39)
Bence öyle değil. Tamam Apple genel olarak kaliteli bi marka ama telefon pazarında rekabet çok fazla, her marka en iyiyi yapmaya çalışıyor, o yüzden ben diğer markaları da oldukça başarılı buluyorum. ilk çıkan iPhone Türkiye'ye geldiği gün almıştım, Apple ürünlerini de kendimi bildim bileli her daim kullandım, fakat son iPhone cihazımın üzerinden de bi 6-7 sene geçmiştir. Bu süreçte Huawei, Sony, Redmi gibi telefonlar kullandım ve hiçbiri de amiral gemisi değildi. Bunların içinde aldığıma pişman ettiren birtek Sony oldu. Geçmişi bu denli kuvvetli bir markanın telefon pazarında böyle sönük kalması ilginç gerçekten. Huawei'yi 3.5 sene kullandım ve sonra sırf değişiklik olsun diye değiştirdim, son güne kadar müthiş akıcıydı. Şu anda da Redmi note 8 pro kullanıyorum nerdeyse 2 sene olacak. En ufak bir takılma ya da aksama yaşamadım. Açıkçası en iyilerini alacak durumum var fakat bu konularda tüketimin de bir sınırı yok. Uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsan özellikle ram'inin yüksek olmasına dikkat et yalnız, o önemli.

  • msb  (04.05.21 16:45:33)
tabii ki iphone hiç düşünmeden. verdiğiniz paraya değer 5-6 sene kullanırsınız sonrasında satabilirsiniz bile telefonu sorunsuz.

iphone 12 bataryası da gayet yeterli, 1.5-2 gün gider.

ama xr da alabilirsiniz 6000 tlye falan bütçe yoksa.

google telefonları kötü, zte ve nokiaya hiç değinmiyorum zaten.
  • jelly bear  (04.05.21 17:04:10)
Vallahi billahi telefonla ne yaptığınızı ne beklediğinizi neyi karsilayadiginizi anlayamıyorum. En iyi zamanında iPhone 5 kullandım. Çok iyi telefondu eyvallah. Kötü diyemem. Ondan sonra hiç amiral gemisi denen telefon kullanmadım. En ufak bir sorun yaşamadım. Gerçekten aklım almıyor. 10bin lira diyorsunuz. Bir telefona nasıl bu paraları verebiliyorsunuz aklım almıyor. Bir önceki telefonum dandik ötesi Samsung j5 Di. 900 liraya almıştım. 4 yıl kullandım. Hiçbir sorunum yoktu daha da kullanırdım. Pencereden düşürdüm. Şimdi 2 yıldır Samsung m20 kullanıyorum. 1500 liraya aldım. İş yerinde WiFi kullanmıyorum. Oyun hariç her iş için kullanıyorum telefonu. Çok rahat 2 gün şarjı gidiyor. Takılma donma çökme nasıl yaşanıyor gerçekten anlamıyorum. Desem ki ben mükemmel bir telefon kullanıcısıyım. Aynı telefon babamda da var. Saçma sapan yerlere tıklar. Reklamlara sürekli eli çarpar. Onun telefonda da sorun yok. Annem, babamın eski LG 4 unu kullanıyor. Darbeden önce almıştım. Hala sorunsuz. Kardeşim Samsung a bilmem kaç kullanıyor. O da 5. Yılında. Hiç problem yok.

  • allah yazdiysa bozsun  (04.05.21 20:10:28)