Saçlarınızı neyle yıkıyorsunuz

Şampuanımı değiştirmeyi düşünüyorum. Ogx dolgunlaştıran kullanıyordum ama sevemedim bir türlü. Öncesinde de dökülmeyi önleyen bir şampuan kullanıyordum kupkuru yaptı saçımı öyle olmasa seviyordum onu ama saç nemini kaybetti gibi kuaför dökülmeyi önleyenler öyle yapıyor dedi.
Hem dökmeyen hem kurutmayan şampuan var mıdır :)

Başlığa cevap olarak, zeytinyağlı sabun ile yıkıyorum

  • paramolacak  (04.05.21 13:54:16)
klasik dove sabun

  • turbo sadık  (04.05.21 14:00:00)
Beyler için bu soru pas geçilebilir :D

  • eksi sozlugun tatli insani  (04.05.21 14:04:42)
Ben dalin bebek şampuanıyla yıkıyorum kendimi bildim bileli. Çok memnunum:)

  • suicides underground  (04.05.21 14:11:06)
kaldığım evde hangi şampuan varsa onla. kuru saçın bakımı için destekleyici yağlar kremler öneririm eğer şampuandan vazgeçemiyorsan bir de krem/yağ kombinasyonuyla dene.

  • olutaklidi  (04.05.21 14:13:33)
ne demek istediğini anlıyorum
kesinlikle : prozinc

  • rewlack  (04.05.21 14:22:17)
sirkeyle.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.05.21 14:24:54)
Ben Avon'un dökülmeyi önleyici sarımsak ve kekikli şampuan, saç maskesi ve bakım yağını aldım set olarak, saçım çok dökülüyordu, epey toparladı şimdi, dökülme fark edilir derecede azaldı.

  • opucuk baligi  (04.05.21 14:27:41)
Otacı argan yağlı şampuan, ogx ile dönüşümlü kullanıyorum

  • Mossy  (04.05.21 14:57:15)
Dökülmeye şampuanların bir etkisi olduğunu düşünmemekle beraber senelerdir Otacı kullanıyorum. Argan yağlı, dökülme karşıtı ve 10 bitki özlü olanlarını dönüşümlü olarak kullandım hep şimdiye kadar. Hem cruelty free bir marka hem de içerikleri birçok markaya göre daha temiz.

Argan yağlı olan güzel nemlendiriyor bu arada.
  • ms brownstone  (04.05.21 15:08:35)
Katı saç şampuanı ile, yaklaşık 7 yıldır. Şimdi Türkiye'de de var. Kurutmuyorlar. jardinnaturel.net

  • buf-e kür  (04.05.21 15:28:30)
@buf-e kür

merhaba,

ilk defa duydum böyle bir şeyi, ufaktan bir göz attım. ince telli, hacimsiz, sönük ve son günlerde nemini kaybetmiş saçlarım var. bir erkek olarak da saçlarım biraz uzadığında bile baya sıkıntı çekiyorum. dökülmem de oluyor biraz. bu bahsettiğiniz şampuan nasıl acaba, bana tavsiye eder misiniz?
  • lazylibra  (04.05.21 15:49:27)
lazylibra, tüm dertlerinizin çaresi midir, bilmiyorum ama kurutmuyor da ağırlaştırmıyor da. çevremdeki herkese önerdim, uzun zamandır kullanıyorum.

silikonlu şampuanlardan sonra, iki haftalık bir kullanımdan sonra, saç ve saç derisi ürüne alışıyor, siz de nasıl ve ne kadar kullanacağınızı öğrenmiş oluyorsunuz. bence güzel nemlendiriyor, ama saç yağı da kullanıyorum saç uçlarına. özellikle de bu dönemde düzenli kestiremediğim için, uçlara kendi başına çare değil iyi şampuan.

kullandığınız su eğer çok sert ise, katı şampuan kullandıktan sonra inceltilmiş sirkeli su ile son suyunuzu yapın. bu da yumuşatıyor.
  • buf-e kür  (04.05.21 16:14:05)
Geçen şampuanım şuydu memnundum www.migros.com.tr

Sonra şunu kullanmaya başladım, iyi geldi ama zaten saçım kuru hepten kuruttu: www.revox.com.tr

Eski şampuanımı yeniden aldım revox bitince başlayacağım: bioblas.com

Saç kremi olarak: www.kozmela.com
Aslında şampuanını da alacaktım ama fırsat olmadı bir ara kullanmıştım memnundum.

Serum olarak da ogx Hindistan cevizi serumunu kullanıyorum.

Saçlarım kıvırcık ve kuru. Düzleştirici kullandım, saçlarım çok kırıldı. Halen daha kullanıyorum maalesef ama şimdi saçlarımı anneme ördürüyorum o şekilde uyuyorum, uçları dalgalı bırakıyorum, dibini yine düzleştiriyorum.
  • Hallegadola  (04.05.21 17:14:21)
@buf-e kür

çok teşekkür ederim cevabınız için, sanırım alıp deneyeceğim yakın zamanda size feedback veririm. yağ olarak ne kullanıyorsunuz acaba? bir de saç kremi ya da duştan sonra başka şeyler de kullanıyor musunuz?

bahsettiğiniz sirkeli su için uğraşır mıyım bilmiyorum, vakit alacak bir şey biraz. bir de bizim su sert mi ya da bu dediğiniz inceltilmişi nasıl bulurum vs bilmiyorum.
  • lazylibra  (05.05.21 01:02:18)
dalin kullanıyorum, gayet iyi. eğer genetik saç dökülmeniz varsa şampuanın tedavi olacağını sanmam yıllardır bu sorunla uğraşan biri olarak. "loreal serixoly denser hair" gibi bir serum hem kalınlaştırma hem de saç dökülmesini önleme açısından faydalı olabilir.

  • bir kum tanesindeki atom alti parcacik  (05.05.21 01:24:15)