[]

Akıllı saat suya dayanıklı ama sıvı sabun döküp yıkarsam bozulur mu?

Akıllı saat sipariş ettim Samsung marka. Konuşma özelliği olduğu için üzerinde mikrofon ve hoparlör var.

Suya dayanıklı.

Ama sabun döküp yıkayabilir miyim, bozulma ihtimali olur mu?

İş gereği virüsün yoğun olduğu yerde çalışıyorum. Sadece suyun altına tutup yıkarsam temizlenmiş hissetmem.

Belki kullananlar vardır burada, bir sorayım dedim.

 
suya dayanıklı derken genelde su sıçramasına dayanıklı oluyor. ip kodları oluyor ona göre kontrol etmek lazım. ama dediğin gibi yıkarsan ve bozulursa niye yıkadın böyle? garantiyi bozmuşsun deme ihtimalleri yüksek bence.


  • sutlu nescafe  (03.05.21 01:40:32) 
@sutlu nescafe

belli bir metre suya dalmaya kadar dayanıklı. yüzme için ölçümü falan da var.

ama sıvı sabun kimyasal ya o yüzden tereddüt ettim. sabun döküp yıkayabilir miyim diye.

edit: apple saatler ile ilgili şöyle bir uyarı var: "Apple Watch'unuzu aşındırıcı olmayan ve tüy bırakmayan bir bezle silerek temizleyin. Gerekirse bezi temiz suyla hafifçe ıslatın. Dilerseniz Apple Watch'unuzu 10 -15 saniye boyunca hafifçe akan ılık ve temiz suyun altında da tutabilirsiniz. Sabun veya diğer temizlik maddeleri kullanılmamalıdır." :/
  • Cesario  (03.05.21 01:51:56 ~ 01:55:07) 
Sabun değil de %70 alkollü dezenfektan sık bence. Ama kokulu vs olmayan direkt vodka gibi kokanlar daha iyi olur bence saf alkol, uçucu hem. (Ben roll marka bulmuştum öyle) Bildiğim kadarıyla su teması olan şeyleri de kurtarmak için alkolle yıkama vb şeyler yapıyorlar zaten.

Ben bir yıldır telefonumu ara ara alkollüyorum bir sıkıntı yok (suya dayanıklı)
  • nhk ni youkosu  (03.05.21 03:00:34) 
Akilli bilekligimle dusa girip onu da bir guzel kopurtuyordum ama akilli saatim icin ayni cesareti gosteremiyorum :D


  • invictae  (03.05.21 04:19:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.