şirket pc'sinde kullanmalık ergonomik ve kullanışlı mouse önerisi

yoğun mouse kullanımım var, binlerce tl bile olsa bir mouse alacağım ancak şahsi bilgisayarımda değil şirket pc'sinde kullanacağım, bu nedenle en önemli öncüller pc'ye bir adaptör ile bağlanması( direkt bluetooth bağlantısı mümkün değil) ve bir yazılıma ihtiyaç duymadan da basic kullanımı gerçekleştirmem(yazılım kurulumu da mümkün değil). tabi en önemlisi de günde 10 saat ortalama kullanıma uygun ergonomik özelliklere sahip olması. önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Dikey mouse'larin sağlık ve ergonomi açısından daha iyi olduklarını okumuştum. Kullanmadım ama aklınızda bulunsun

  • vernonj  (25.04.21 19:38:31)
Anker vertical mouse kullanıyorum ben, dediğin gibi usb alıcısı var. Zamanında 20 dolara aldığım şey şimdi 300-400 lira ama sanıyorum. Ben memnunum ama başta bir alışma süreci geçebilir, millet tip tip bakabilir. (logi'nin daha orta yol mouse'ları da var, hafif dikey gibi ama tam değil, veya trackball mu ne mouse'u hiç hareket ettirmediğin bi mouse'u da var)

Fakat, mesela ben fotoğraf/video işlerken mask vb. şeyler yapmam gerekirse normal mouse'a geçiyorum genelde.(veya oyun oynarken) İnce işler için sanki hala daha iyi. Ama web, ofis işleri vb. için dik mouse rahat.
  • nhk ni youkosu  (25.04.21 19:50:36 ~ 19:51:21)
dikey mouse +1

trust markasının kablolu dikey modelini kullanıyorum, birkaç hafta önce amazon'dan 99 liraya almıştım.
  • someonewalksalone  (25.04.21 19:55:24)
Dikey istemezseniz de Logitech MX Master 3 rahat ve kullanisli duruyor, ona bakabilirsiniz.

  • Haldamir  (25.04.21 19:58:42)
dikey mouselar sanki bana hız kaybettirir gibi geldi, gün içinde mouse ile tek tük değil yoğun şekilde hızlı kullanım gerektiren bir işim var. bu nedenle mx master 3'te karar kıldım, teşekkürler.

  • eksisozlukokuryazari  (25.04.21 22:57:32)
m330 sessiz mouse çok memnunum

  • megacracker  (25.04.21 23:16:07)