MEB de tayin isteme nasıl oluyor

Eşim köyde öğretmen. ilçeye nasıl gelebilir? iki yıldır köyde, zorunlu hizmeti 3 yıl sanırım. Eş durumundan mazeret ile gelse, ben ilde çalışıyorum ve yaşadığımız ilçeden çok memnunuz. Başka bir yolu var mı

İlgili partinin ilçe teşkilatına bi selam verin

  • paramolacak  (23.04.21 09:59:32)
Baharda eş durumu tayini isteyebilirsiniz. 3 yılı doldurmak gerekiyordu sanırım. Teşkilat goy goyu artık güldürmüyor.

  • ruhen hastayim ben  (23.04.21 10:06:38)
Hocam eş durumu istersek ile verilmez mi kadro? Ben ilde çalışıyorum çünkü. biz ile 55 km uzaklıktaki ilçede yaşamak istiyoruz. ilden daha güzel çünkü burası ve ben yolu dert etmiyorum

  • mezarkabul  (23.04.21 10:27:51)
Hocam, eş durumu yalnızca eşin yaşadığı veya çalıştığı ikamete istenebiliyor. Bunun da bazı şartları var. Sigortanıza, yaşadığınız süreye vs. bakılıyor. Eğer orada uygun okul yoksa oraya en yakın okullara kontenjan veriyorlar.

  • ruhen hastayim ben  (23.04.21 10:33:16)
Elbette isteyebiliyorsunuz ama en önemli kriter norm kadro , eşinizin branşında gelmek istediğiniz ilçe'deki okullarda boş kadro var ise sizin evraklarınızı okula verip başvurabilirsiniz. Okul mutlaka atama takvimini , iş ve işlemleri eşinize duyurmak zorunda imza karşılığında. Yapmıyorlarsa ilçe mem'e şikayet edebilirsiniz , zira siz burada sormak durumunda kalıyor iseniz eşinizin okulu işini savsaklıyordur.

  • synax  (23.04.21 12:30:05)
Synax, yok hocam, eşim sormuyor okula. Okuldakiler eşimi çok sevdikleri için sormaya çekiniyor eşim de. Ayıp olur diye düşünüyor belki de. Ben de mebde çalışmadığım için sizlere sorayım dedim.

  • mezarkabul  (23.04.21 12:33:28)