[]

Sizce su raf nasil olur?

www.ikea.com.tr

Salona kisa 3 tane veya uzun 2 tane raf dusunuyoruz. Bu uzun oldugu icin 2 tane dusunuyoruz. Raflara full kitap konulacak. Ama bir nokta aklima cok takiliyor: rafin kalinligi 5 cm. Benim odamda tekli bir raf var, baktim, o 2 cm. 5 santime bakiyorum bakiyorum, gercekten cok kalin. Neden bu kadar kalin yapmislar anlamadim.

Nasil olur sizce bu raf? 5 cm kalinliginda olmasi kotu mu gozukur acaba, yoksa uzun falan diye (genisligi 110 cm) kurtarir mi?

 
Kötü durma riski var. Mermer gibi bir şey.


  • dissendium  (08.04.21 01:45:08) 
Lack raflar sunta, içi kağıt dolu. 2 cm yapmaları mümkün değil bu yöntemle. Bence kötü görünmez genel olarak ama Lack serisi daha çok Öğrenci evine giden bir seri. Biraz daha bütçeniz varsa daha sağlam bir şey tercih edebilirsiniz.


  • gmzo  (08.04.21 07:48:19 ~ 08:02:32) 
gmzo+1

ayrıca ikea'nın bu rafları ufacık darbelerde hemen soyuluyor bilginiz olsun.
  • azzlack  (08.04.21 08:00:56) 
benim ofisimde var, güzel görünüyor. kalınlığı o kadar abartı değil bence. dizaynına ve üzerine ne koyacağınıza bağlı.
beni üzerine full kitap konacak olması düşündürdü. iki tane uzun ve kalın dübelle duvara monte ediliyor. o kadar ağırlığı taşımayabilir, raf taşır, dübel de taşır da duvar taşır mı acaba?

  • halanne  (08.04.21 09:01:50) 
hemen aşağı yamuluyor fazla ağırlık koyunca falan.


  • denizmaniaherif  (08.04.21 09:05:03) 
Bunun şekli güzel ama o kadar kitabı taşımayabilir duvar da çok sağlam değilse. Alttan destekli olan raflardan almanızı tavsiye ederim.


  • roket adam  (08.04.21 11:07:30) 
ikea linkini açamadım ama lack'ın gizli montajlı altta L şeklinde destek aparatı olmayan modellerinden bahsediyorsunuz.

neden bu kadar kalın? 1- malzeme çok dandik. ince yaparsa mukavemeti olmaz. 2 - montaj aparatının kalınlığı zaten 2 cm falan. daha ince yapsalar, montaj aparatı rafın içine girmez.

bizde var aynısından. kesinlikle uzak durun. bir süre sonra eğilme - düşme ihtimali çok yüksek. biz altına ekstra destek yaptırdık.
  • co2s2  (08.04.21 11:53:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.