aliexpress ve hedef ulke

aliexpress'ten bir siparis vermistim gecen hafta, satici urunu kargolamis ama hedef ulke Fransa gorunuyor, verdigi kodla takip ettigimde ise gercekten Le Poste cikiyor tasiyici firma. ama siparisimin aliexpress sayfasinda son adres olarak benim adresim gorunuyor. bu normal bisi mi? cok alisveris yapmisligim var cin sitelerinden ama ilk defa boyle bir durumla karsilastim. satici cok olgisiz cevap vermiyor mesajima, aliexpressin musteri hizmetleri de otomatik cevaplar veriyor, paketiniz kargolanmis diye.

Olabilir. Bana da Litvanya, Hollanda vb. üzerinden gelen paketler oldu. Nedense önce oralara gönderip oradan aktarma yaptırıyorlar bazen.

  • nhk ni youkosu  (07.04.21 23:39:05)
Aklıma fransadaki depodan tedarik mevzusu geldi

  • Unde bach canim  (08.04.21 00:01:57)
@nhk ni youkosu; peki fransaya ulastiktan sonra paketi nasil takip edicem? pttnin sitesine bu kodu yazdigimda kabul etmiyor cunku.

@Unde bach canim; cikis yeri cin varis yeri fransa gorunuyor. bu saticidan ikinci siparisim, ilki normal takip numarasiyla geldi yine cin'den.
  • in vino veritas  (08.04.21 00:22:50)
17track.net kullanıyorum ben uluslararası gönderileri takip için, marsa bile gitse gösteriyor sağ olsun.

  • whoosie  (08.04.21 09:20:40)
@whoosie peki bunun soruyla ne ilgisi var :) nereye gittigini goruyorum zaten, sorum niye oraya gittigi?

  • in vino veritas  (08.04.21 09:27:14)
tr'ye gelince de 17track ile takip edebilirsin demiş adam işte. :)

  • emfuzi  (08.04.21 09:34:32)
17trackte sonradan “ptt takip no şu:” gibi ek bilgi gördüğüm oldu benim. İlk takip no bir ülkeye kadar çıkarken sonra no değişti işte.

En kötü ihtimalle göremezsin, haber alamazsın, sonra ptt getirir veya not bırakır :)
  • nhk ni youkosu  (08.04.21 10:39:01)
Fransa'ya girince nasıl takip edicem yazmışsınız, söyleyince "bunun soruyla ne alakası var" demek?

  • whoosie  (08.04.21 11:30:34)
@whoosie, ben de zaten o siteden (ve baska tum demk geldigim tracking sitelerinden baktigimda) varis yerini fransa olarak goruyorum. degisecek mi bu fransa'ya gelince? numara sabit kalip varis yeri mi degisecek?

ha bir de fransa'dan turkiye'ye donecek mi? zaten sormaya calistigim seyler bunlar, nasil takip edildigini biliyorum. adreste bir yanlislik mi var yoksa aktarma mi yapiyor onu soruyorum. dolayisiyla evet "bunun soruyla ne ilgisi var?" oluyor.

galiba karisiklik suradan cikti, anlasildigini dusunmustum ayrica belirtmemistim. ben fransa'da yasamiyorum, adresim de turkiye'de. dolayisiyla fransa'ya giden paketin niye oraya gittigini ve turkiye'ye gelip gelmeyecegini anlamaya calisiyorum. :)
  • in vino veritas  (08.04.21 12:50:17 ~ 12:56:27)
İşte Fransız postası "bu bizle alakalı değil" deyip yollayınca Türkiye'ye dönecek. Karışık olduğu için Fransız ya da Türk postası sonuç çıkarmayabilir, PTT normal barkodda bile sıkıntı çıkarıyor, o yüzden bu sitelerden kontrole devam edin. Yanlış gelmiş kalsın burada demezler yani.

  • whoosie  (08.04.21 13:07:04)