Arabayı ne kadara satabilirim?

yeni araba almak için şuanki arabamı satma niyetindeyim.
ilanlarda bir çok fiyat görüyorum, bu fiyatların kimisi normalden yüksek, kimisi de büyük ihtimalel büyük kusurları olduğu için daha düşük fiyatta.

işin üç aşağı beş yukarı gerçek piyasasını öğrenmek istiyorum.
çünkü ilanı net bir şekilde koyup; aracım bu, kusurları bu. fiyatı da bu demek istiyorum. hiçbir pazarlık vs.'ye girmreden, tüm kusurlarını fotoğraflayıp koyup uğraşmadan kurtulmak istiyorum. ama satamayacağım kadar yüksek, veya salaklık yapacak kadar da düşüğe koymayayım.

2018 model touch paket otomatik clio araç. touch pakete ek olarak geri görüş kamerası eklemiştim.
satın aldığımda aracın arka kapısı değişmişti, arka kapı değişik ve sağ arka çamurluk boyalıydı. onun dışında herhangi bir kusuru yoktu.

ben aldıktan sonra da hiçbir kaza vs. yapmadım, otopark sürtmeleri var (sayıları biraz fazla).
82bin kilometrede araç.

sizce kaç paraya satarım bunu?
o fiyata koyucam siteye, o fiyata da satıcam. ne daha pahalısına, ne daha azına.

sarı sitede 1.5 dCi Touch, 2018, otomatik ve hasarsız, sizinki gibi ufak hasarı/değişeni olan araçlara baktım. sizin araçta sürtmeler de varmış. bence 140'a gideri var gibi. ayrıca yazdığınız fiyata satmanız zor 100 lira da olsa pazarlığını yapacaktır herkes.

örnek ilanlar: www.sahibinden.com
www.sahibinden.com

edit: bu arada şuna koyucam şuna gidecek dediğniz için 140 dedim. yoksa 150'ye koyup pazarlık payı da bırakılır.
  • golgi aygıtı  (07.04.21 22:09:01 ~ 22:26:40)
Değişenli arabaya 140 vereceğime değişensizine 145 veririm ki paylaşılan ilanların da pazarlık payı vardır.
Bence 135’e satarsan gayet iyi.

  • otopsicocugu  (07.04.21 23:28:47)