[]

EES (Engineering equation solver)

Bu programı kullanmış birisi varsa
T(t)=((T_surface-T_infinity)*(e^(-b*t)))+T_infinity fonksiyonunu t: 1-40 arası 1'er saniyelik zaman aralıklarında nasıl hesaplatacak şekilde yazabilirim?. Diğer tüm değişkenler biliniyor. 
python

T_surf=20
T_inf=20
b= 1


for t in range(1,40):
___ T = (T_surf - T_inf) * exp(-b * t) ) + T_inf
___ print (T)


alttan çizgiler nesti gösteriyo

test etmedim ama mantığını verir.
  • sttc  (07.04.21 21:35:43 ~ 21:36:56) 
clear all
clc
Ts=20;
Tinf=30;
b=0.5;

t=1:40;

for i=1:40
T(i)=((Ts-Tinf)*exp(-b*t(i)))+Tinf;
end

plot(t,T)


matlab.

octave matlab ile online de deneyebilirsin.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (07.04.21 23:01:10) 
t'yi değişken olarak seçip 1-40 arası parametrik tablo oluştur.


  • robernarkha  (08.04.21 05:29:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.