Ne yapayim?

Arkadaslar ben yoruldum vallahi bıktım, kendim çözemediğim icin sizin tartışmanıza açıyorum,
Şimdi ben durgun olarak bu bölümde doktoraya başladım. Havacılık malzemeleri çalıştığım için gizlilik var, öyle herşeye karıştırmıyorlar.
Neyse geldiğimden beri gruptan sadece bir kişi benimle insan gibi konuştu, arkadaş gibi davrandı.
Beni adam yerine de koymuyorlar ama bu bahsettigim seyi, sen Tr'de kendini bişey sanıyordun ama orada değilsin, egon zarar görmüş gibi düşünmeyin. Basbayağı aptalmisim gibi davranıyorlar. Grup başkanı danışman hocama, eğitime ihtiyaci var demiş. Ama ben bu adamla toplasan 1 saat çalışmadım, beni nerede gördün de degerlendirdin?

Diger öğrencilerin tek tek cvlerini buldum. Odalarini karıştırdım. Sadece 2 kişi benden daha iyi onlara da ben hayranim zaten bilmedikleri sey yok. Ama grup başkanı bir tek bana aptalmisim, dağdan inmişim gibi davranıyor, digerlerine scientist. Ki favori öğrencisinin yıllık raporunu da buldum, sadece benim fark ettiğim bir sürü hatası var, en basitinden hata paylarını bile eklememiş.

Toplantılara katılmamaya karar verdim ama birkaç kere derslere denk geldi, hoca soramadı ama yakında soracak o zaman söyleyeceğim, geldiğimden beri böyle bik bik bik.

Ya da tam tersi toplantılara katılıp cok daha baskın olacağım. Ki oladabilirim. Ama ugrasmaya deger mi? Digerleri sadece hocalarinin verdigi isleri yaparken ben ustune katabiliyorum.

Kendim karar veremiyorum çünkü çok yoruldum. Ugrastim cunku, mesela almanca konusmaya basladim, kek vs. getirdim ama bi degisiklik olmadı.

Benden baska ab dışından öğrenci yok bana da sanki, beni bizden biseyler ogrenmek icin kabul etmişler gibime geliyor, nasıl eğitmişler gibi sanki, belki yanlış dusunuyorumdur.
Daha once farklı gruplarda çalıştım ama dışlanmadım. Dışlanmakta degil aslında hor görülmedim. cook kapali bir grup. Ben siyasi oldugunu düşünüyorum hocanin tavırlarının.
Sinir olduğum şeylerden biri de mesela yemek vakti diğer öğrenci diyo ki toplantımız var o yüzden erken yiyeceğiz. Hocanin davranışları bunlara da yansıyor. Sanki ben gruptan değilim.
Kendimi şey gibi hissediyorum. Sanki başvurmamış kabul edilmemisimde, doktora yapacam lan burda diye gelmisim gibi.

Şunları düşünmekten iş yapamıyorum.

Bu işlerde nerede çokluk orada bokluk diyorum ben. Önceden bilmediğiniz bir yerde doktoraya girmek büyük risk. Şimdi böyle yapan tezde kim bilir neler yapar.

Benzer şeyleri yaşamış biri olarak tavsiyem sizi tüketmelerine izin vermeyin. Kurmanız gerektiği kadar iletişim kurun. işinizi ilerletmeye bakın.
  • Gabriel  (04.04.21 19:38:20 ~ 19:49:37)
ya mobbing ve veya ırkçılık akademide çok yaygın görülen bişey.
uygun ve sakin bir tonda rahatsızlıklarınızı dile getirin. kimse sizi mutlu etmek süper motive bir ortamla karşılamak zorunda değil ancak hiç şans vermeyip sürekli ezikleme de yapamazlar. bu çok saçma.
kabul almışsın, gitmişsin, eğitim almaya hak kazanmışsın. seni babam mı seçti :D uygun bulmuşlar e sonrada mızıkamazlar.

yeter ki güzel bir uslupla söyle. buradaki xxxxx sebepten dolayı kendi çalışmalarıma odaklanamaz oldum vs gibi..
bir de her ne olursa olsun bu kadar kafaya takmayın. öğrenciyken en büyük hata aşırı büyütmek oluyor her şeyi. senin bi hayatın var. her şey oradan ibaret değil. stresten kaçın. derslere, teze odaklan. politik olup en hasarla atlatmaya bak. ama aynı zamanda da min.stres olsun.
  • rewlack  (04.04.21 19:43:42)
seninle arkadaş olmak zorundalar mı, bunu merak ettim ben. avrupa insanı zaten mesafelidir, üstüne gizlilik içeren bir projede sürpriz yumurtadan çıkmış bir türko varsa iyicene önyargılı yaklaşıyor olabilirler haklı olarak. açılmak zorundalar mı yani?

işini yapıp geçsen yetmez mi, illa böyle hocanla acayip samimi mi olman lazım? yabancısın sonuçta yani. ki kompleks de yapmışsın, cvlerine falan bakmışsın adamların. sen yabancısın gözüyle bakıyorlardır, cv'n çok önemli olmayabilir. hele intihallerle, skandallarla anılan türk ünilerinden geliyorsan bunu yaşamak çok daha doğal. yani işini yapıp geçsen?

hele ki odalarını karıştırmak, geçmişlerini araştırmak vs gibi shady mevzulara girdiysen ve bunu fark ederlerse iyicene şüphelenirler senden. senin almanca konuşmaya başlaman onlar için "aaa ne güzel helal olsun türkoya" denecek bir şey mi diye düşünüyorsun, almanca konuştun diye madalya mı takmaları lazım? biraz göçmen psikolojisine girmişsin ve beni istemiyorlar triplerindesin gibi geliyor, halbuki orada önyargıları yenmek zorunda olan sensin, onlar değil. sen kendini kanıtlayacaksın bir ortadoğulu olarak. giderken bunu göze almış olman lazımdı diye düşünüyorum.

neyse özeti bence ilginç şeyler bekliyorsun yani. işini yap geç.
  • roket adam  (04.04.21 19:46:46 ~ 19:49:17)
Supriz yumurtadan ciksaydim bu davranislari benim icin sorun olmazdi ama kabul eden, vizemi, maasimi veren onlar, grubun normalinden farkli davranan da onlar tabi ki altinda yatan sebepleri bulmak icin cvleri falan arastiracagim.

Isini yapip gec anlayisini kabul etmiyorum, bana da esit sekilde davranacaklar.
  • durgunfoton  (04.04.21 20:01:21)
herkese tik atmisim ama size cevap vermisim onaylamadigim hakkinda, istediginizi yazabilirsiniz benim için sorun değil internet ortami sonucta herkesi dikkate almamak gerek ama bence sizde de bir onaylanma ihtiyacına işaret ediyo.

  • durgunfoton  (04.04.21 23:00:43)