[]

2-3 saatte bir yeme sagliklidir olayi mit mi sizce

Bunla ilgili olarak ne dusunuyorsunuz iki uc saatte bir yemek/ az az sık sık yemek sağlıklıdır olayı doğru bilinen bir yanlış mı sizce (diyabet vb rahatsızlığı olmayanlar için)
 
fizyolojik faydalarini bilmiyorum da aralikli oruc'un insan bedenine bircok faydasi varmis onu biliyorum. if'i bulan japon bilimadami bu arastirmasindan dolayi nobel bilim odulu aldi diye hatirliyorum. benim nacizhane fikrim,

yiyerek mutlu olan biriysen olabilir. ama 2021 dunyasinda bir suru abur,cubur, tatli, cikolata varken bunlardan kacarak yapmak cok cok zordur. eger bunlardan kacarak besleneceksen sirf psikolojik katkisi icin yaparsan faydali olur.
  • buenosdias  (02.04.21 12:46:33 ~ 14:50:36) 
Bahsedilen japon bilim adami if'i bulan kisi degildir.

www.bluezones.com:~:text=Japanese%20cell%20biologist%20Yoshinori%20Ohsumi,positive%20impact%20on%20cell%20renewal.

Soruya cevap olarak examine.com bakabilirsiniz;
examine.com

Bunun dogrulugunu kanitlayacak yeterli bir kanit olmadığı söylenmiş summary olarak.
  • logisticsmanager  (02.04.21 13:12:48) 
Kişinin rutinine ve bedenine uygunsa 2-3 saatte bir yemek de iyidir, if de iyidir. Ne kadar kalori aldığınız ve bu kalorileri nelerden aldığınız daha önemli. Ben if yapamıyorum mesela, vücudum istemiyor resmen. Az az, 3 saatte bir yersem benden iyisi yok ama. Herkes kendini gözlemleyip ona göre seçecek.


  • inawen  (02.04.21 16:34:59) 
adını hatırlayamadığım okuduğum bir kitap sık sık yeme olayının özellikle obez statüsünde olup kilo verdirmek için yapıldığı yazılıydı amaç insülin direncinin çok zıplatmadan onu baskılayacak şekilde yeme dürtüsü oluşturmak olduğu yazılıydı. uzun dönem açlık sonucunda kişinin gördüğü herşeye kıtlıktan çıkmış gibi saldırma nedeninin insülin olduğu belirtiliyordu. amaç insülin tepe yapmadan onu doyurmak. sık sık yemek yemek olgusu öğün gibi değil, kuru meyve, kuru yemiş gibi doğal birkaç yüz kalori ve gün içinde toplamda 1200 kaloriyi geçmeyecek şekilde deniyordu.

elbette spor aktiviteleri, bol su vs. gibi ekler de var. mitten ziyade diyabet riski yüksek hastalarda uygulanan bir diyet çeşidi.
  • phonex  (02.04.21 18:01:10) 
diger alternatif cidden buyuk ogunler yemekse, 2-3 saatte bir az yemek illa ki daha faydali olacaktir diye dusunuyorum.


  • hot potato  (02.04.21 18:05:23) 
Kisiye gore degisir bence.ben yapamiyorum mesela. Sık sık tamam da az yeme olmadigi icin bende kilo aliyorum bu sistemle. Ben 1 ogun yiyorum ve istedigim seyi yiyorum. Deneye deneye buldum bunu da.


  • punk  (04.04.21 01:54:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.