Sadece kalori hesabı ile kilo verilir mi?

Gün içinde 1500 kaloriyi simit, soslu döner dürüm vs ile dolduruyorum.

Hafif spor artı bu diyetle kilo vermem mümkün müdür?

Boy 1.79 Kilo 98

Sadece kalori değil, yediklerinizin içindeki oranlar da önemli.

  • ruhen hastayim ben  (01.04.21 17:49:18)
Makro dağılımını yapmanız şart. Dağılımda da belirli araştırmalar karar mekanizması oluyor. Örneğin yağsız kütle çarpı 2-2,5gr gibi bir protein alımı önemli. Hatta yag yakımı için 3gr olması gerektiğini belirten araştırmalar mevcut. Yine karbonhidrat ve yağı da ayarlamanız ve gün içinde boğazınızdan ne gectiyse fatsecret gibi uygulamalarla takip etmeniz kontrollü beslenme için elzem. Soslu dönerle simitle olmaz o iş. Elbette kalori açığı sizden bir seyler alır ama bunun tercihen yağdan sağlanması bahsettiginiz beslenmeyle verimsiz hale geliyor. Kas kaybı kaçınılmaz.

  • karacigerim vur kadehlere  (01.04.21 17:57:15 ~ 17:59:14)
Verilir. Skiny fat olursunuz. Türkçesi göbekli sıska olursunuz.

  • Mirket  (01.04.21 18:16:11)
Mirket +1

Harcadığınız kaloriden az kalori alırsanız tabi ki verilir ama yağ oranı, yağ yakma vs için oranlar da önemli.
  • turkce konusan uzayli  (01.04.21 18:27:12)
İyi kalori kötü kalori olayını bir araştırın

  • elorelia  (01.04.21 19:08:09)
Sürdürülebilir değil ama başlangıç için olumlu. Vücuttaki atalet azaldıkça sporun dozu da artar farkında bile olmadan.

  • armagan abanuz  (02.04.21 03:10:06)