CV oluşturma

CV oluşturmak için hangi siteleri kullanıyorsunuz? Beğendiğiniz CV biçimlerini paylaşır mısınız?

canva'da çok güzel şablonlar var.

  • uuth  (22.03.21 21:02:24)
Europass

  • kaset  (23.03.21 09:04:59)
Nereye başvurulacağına göre değişir. Trde özel sektör için europass gibi formatlara gerek yok. Ama, ab kurumlarına, avrupadaki okullara başvuracakssanız, adres europass. Ben kendim herhangi bir şekil, format olmaksızın max 2 sayfada kısa ve düzgün bir şekilde cv oluşturuyorum. Okuması ve takibi çok daha rahat oluyor.

  • kojonotsuki  (23.03.21 13:12:49)
Biçimden çok içerikle de ilgili, kendinizi işveren gibi düşünün. Profesyonel cv'ler için başarıların yazılması gerektiği söyleniyor. Novaresume'de örnekler var. novoresume.com (Site üzerinden CV oluşturmak ise paralı).

İş deneyimlerinizde görevlerinizi uzun uzun yazmak okuyan kişiyi sıkabiliyor ve gözden kaçıyor. İşveren ne arıyor (ilana göre), sizin bu alana ilişkin yetenekleriniz, deneyiminiz neler, bunları öne çıkarmak gerektiğini söylüyor kariyerciler. Kolay gelsin.
  • kaset  (25.03.21 17:45:34)
microsoft word'deki "timeless resume" template'i gayet yeterli bence. europass'i yillardir acmadim ama fazla sisik bir hal aliyordu kullandigimda.

kendi cvmi herhangi bir site kullanmadan bos word sayfasinda elimle yazdim normal. cunku editlemesi bosluklari marjinleri falan ayarlamasi falan en kolay o sekilde oluyor. istedigim gibi bazi kisimlari silip 1 sayfaya indirebiliyorum vs.
  • hot potato  (25.03.21 18:05:34 ~ 18:11:52)